Wieża widokowa w Bruśniku

– Bruśnik leży w Małopolsce
– parking oraz wejście na wieżę są bezpłatne
– śmiało możecie na spacer psa

Bruśnik to niewielka, acz uroczo położona wieś na Pogórzu Rożnowskim, która od dekady przykuwa uwagę podróżnych wieżą turystyczną położoną na wzniesieniu Styrki. Trafiliśmy tutaj przypadkiem, pędząc w stronę miasta Biecz. Jednakże wieża widoczna z oddali skusiła nas na tyle, że porzuciliśmy pierwotne plany. Zapraszamy zatem na relację!

kozica wilk baner1

Gdzie jest Bruśnik?

Bruśnik odnajdziecie w Małopolsce, około 1,5 h drogi z Krakowa w kierunku południowo-wschodnim. Wart wspomnienia jest fakt, że Bruśnik leży nieopodal Ciężkowic, słynącycg ze skamieniałego miasta. To tylko 6,5 km. Pod samą wieżę widokową w Bruśniku można dojechać samochodem. Droga jest bardzo wąska. Auto parkujemy dosłownie przy schodach prowadzących na szczyt.  

Koordynaty GPS parkingu pod wieżą w Bruśniku: 49°45’34.4″N 20°55’13.3″E

Wieża widokowa w Bruśniku

W lipcu roku 2013 została uroczyście otwarta wieża widokowa w Bruśniku. Wedle zamysłu twórców powstała jako stalowo – kratowa konstrukcja, która została wypełniona drewnem. Co prawda wieża ma raptem 23 metry wysokości, jednakże mimo to zapewnia przyjemną panoramę. Na szczyt bruśnickiej wieży zawiodą nas schody prowadzące przez pięć tarasów. Cieszy fakt, że na szczycie można odnaleźć spore tablice z opisanymi panorami. U podnóża konstrukcji znajduje się dodatkowo wiata turystyczna.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można dojrzeć stąd chociażby Pogórze Rożnowskie, Pogórze Ciężkowickie (w tym czarujące Pasmo Brzanki), jak również Beskid Niski. Jednakże na tym nie kończymy naszej górskiej wędrówki, ponieważ dorzucamy do listy ponadto Pogórze Strzyżowskie, Pogórze Dynowskie, Beskid Sądecki, Tatry, Beskid Wyspowy, jak również Pogórze Wiśnickie. Prawda, że czarujące zestawienie? Bez dwóch zdań, warto wejść na wieżę widokowa w Bruśniku ?

bruśnik szlak
wieża widokowa w Bruśniku
bruśnik parking
bruśnik wieża widokowa
bruśnik wieża widokowa
wieża widokowa w Bruśniku
Bruśnik

Co warto zobaczyć w okolicach wsi Bruśnik?

– Jak już wiecie, wieś Bruśnik znajduje się nieopodal Skamieniałego Miasta Ciężkowice. To tylko 10 minut drogi samochodem.
– Warto również odwiedzić Diable Boisko, czyli największe okno skalne w Karpatach fliszowych.
– Dwa kwadranse w stronę Tarnowa znajdują się ruiny zamku w Melsztynie.
– Mniej niż trzy kwadranse od Bruśnika odnajdziecie szalenie czarujące miasto Biecz.
– Raptem 22 minuty dzielą Was natomiast od początku szlaku na Ferdel w Beskidzie Niskim. Tam też jest wieża widokowa.
– Godzina drogi zawiedzie Was do Starego Sącza, gdzie czeka na Was Leśne Molo oraz Bobrowisko.

leśne molo
Leśne Molo w Starym Sączu
zamek w melsztynie
Zamek w Melsztynie

Obserwuj nas i bądź z nami na bieżąco!


Drogi Czytelniku,

Mamy nadzieję, że udało Ci się odnaleźć na blogu wszystkie niezbędne informacje i zaplanować swój urlop. Będziemy wdzięczni za skromny napiwek wrzucony do blogowej skarbonki lub wsparcie naszych działań poprzez zakupy w naszym małym górskim sklepie. Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia na szlaku 🙂


baner ksiazka blog
kozica wilk baner1
Super 1

Write A Comment