czapki na szydełku

Hasające Rękodzieło

Człowiek nie ma jednej pasji i przez całe życie odkrywa swe nowe oblicza. Tak było też ze mną. To, że kocham góry, śpiewanie i gotowanie, wie chyba każdy, ale szydełkowanie? To moja nowa pasja, która ujawniła się z wielkim hukiem po 30 – tce. Pewnego pięknego zimowego dnia stwierdziłam, że chcę zrobić sobie na szydełku kolorową czapkę w góry. Był to strzał w dziesiątkę! Szydełko nie tylko pozwala się oderwać od trosk codzienności, ale daje też niepohamowaną radość związaną ze stworzeniem czegoś nowego. Czegoś nowego, ale nie tylko dla siebie i najbliższej rodziny. 

      hasajacezajace.handmade
Outdoorowe Akcesoria nie Tylko na Zimę


Tworzone przeze mnie wyroby – czapki, opaski, szaliki, kominy wykonane są z naturalnych przędz – wełny owczej, w tym merynosowej oraz z runa alpaki. Dlaczego takie włókna? Z doświadczenia. Kocham wełniane ubrania za ich właściwości. Niesamowicie sprawdzają i sprawdzały się podczas naszych hasających eskapad. Ich właściwości termoizolacyjne są niezastąpione – grzeją nawet wtedy, kiedy są mokre, nie powodują nadmiernego pocenia się. W codziennym, tym nie górskim życiu, również stawiam na naturalne materiały, więc i tu nie mogło być inaczej. Tworzę dla Małych i Dużych

IMG 20191210 230825 815
czapki handmade
czapki na szydełku

Jak zamówić ciepłą czapkę?

Napisz do mnie wiadomość na Instagramie, bądź na naszego maila

Możesz wybrać coś z gotowych, zaprojektowanych przeze mnie czapek, bądź zgłosić się ze swoim pomysłem. Razem stworzymy coś niesamowitego 🙂 Do wyboru masz następujące rodzaje włóczek:

Wełna owcza – ciepła, minimalnie gryzie, ale tylko wrażliwe głowy.
Wełna owiec rasy merynos – bardzo ciepła, miękka, elastyczna, nie gryzie. Poleca się nie tylko na produkty dla najmłodszych. Na zamówienie może być ręcznie farbowana.
Runo alpaki – moje najnowsze odkrycie, niesamowicie ciepłe i aksamitne w dotyku.
Mieszanka wełny owczej i alpaki – (65% wełna, 35% alpaka) bardzo ciepła, nie gryzie, idealnie sprawdza się podczas zimowych wycieczek, czy morsowania.
Wełna islandzka Lopi – odporna na wiatr i wilgoć, tak, jak islandzkie owce, bardzo ciepła, lekko gryząca.
Bawełna– ze względu na bogactwo kolorów nitek bawełnianych, stosuję ją jako wstawki, gdy w wełnianej palecie barw brak jest tego wyśnionego.Brzmi strasznie? Nie przejmuj się, wszystko Ci wyjaśnię!

czapka na szydelku
czapka na szydełku
czapka na szydełku

eśli będziesz mieć szczęście, możesz wygrać robioną przeze mnie czapkę w konkursach, które czasami organizujemy na naszym profilu na Facebooku. Polub Hasające Zające, aby być na bieżąco 🙂 W duchu idei less waste możesz przekazać mi swoją starą czapkę, a ja zobaczę, czy po spruciu mogę nadać się nadać jej nowe życie. A z bawełny i lnu mogę wyczarować różnorodne artykuły dekoracyjne do Twojego mieszkania, a także akcesoria dla dzieci, kocyki, literki. Wykonuję także wielorazowe płatki kosmetyczne, myjki i torby na zakupy.

Staram się, aby wełna, z której dziergam posiadała certyfikat Oeko-Tex® Standard 100. Nie dotyczy to jeszcze produktów wykonanych z alpaki. Jeśli znasz producenta alpakowych włóczek z tym certyfikatem, daj mi proszę znać!

Więcej zdjęć na hasającym Instagramie

czapka na szydelku
czapka handmade
czapka na szydelku