Blog podróżniczy - piszemy o górach i turystyce

Hasające Rękodzieło

Człowiek nie ma jednej pasji i przez całe życie odkrywa swe nowe oblicza. Tak było też ze mną. To, że kocham góry, śpiewanie i gotowanie, wie chyba każdy, ale szydełkowanie? To moja nowa pasja, która ujawniła się z wielkim hukiem po 30 – tce. Pewnego pięknego zimowego dnia stwierdziłam, że chcę zrobić sobie na szydełku kolorową czapkę w góry. Był to strzał w dziesiątkę! Szydełko nie tylko pozwala się oderwać od trosk codzienności, ale daje też niepohamowaną radość związaną ze stworzeniem czegoś nowego. Czegoś nowego, ale nie tylko dla siebie i najbliższej rodziny.             

         Tak też powstał projekt hasajacezajace.handmade – outdoorowe akcesoria nie tylko na zimę.

Tworzone przeze mnie wyroby – czapki, opaski, szaliki, kominy wykonane są z naturalnych przędz – wełny owczej, w tym merynosowej oraz z runa alpaki. Dlaczego takie włókna? Z doświadczenia. Kocham wełniane ubrania za ich właściwości. Niesamowicie sprawdzają i sprawdzały się podczas naszych hasających eskapad. Ich właściwości termoizolacyjne są niezastąpione – grzeją nawet wtedy, kiedy są mokre, nie powodują nadmiernego pocenia się. W codziennym, tym nie górskim życiu, również stawiam na naturalne materiały, więc i tu nie mogło być inaczej. Tworzę dla Małych i Dużych 😉

Jak zamówić ciepłą czapkę?
Napisz do mnie wiadomość na Instagramie, bądź na naszego maila  >>TUTAJ<<

Możesz wybrać coś z gotowych, zaprojektowanych przeze mnie czapek, bądź zgłosić się ze swoim pomysłem. Razem stworzymy coś niesamowitego 😉 Do wyboru masz następujące rodzaje włóczek:

  1. Wełna owcza – ciepła, minimalnie gryzie, ale tylko wrażliwe głowy.
  2. Wełna owiec rasy merynos – bardzo ciepła, miękka, elastyczna, nie gryzie. Poleca się nie tylko na produkty dla najmłodszych. Na zamówienie może być ręcznie farbowana.
  3. Runo alpaki – moje najnowsze odkrycie, niesamowicie ciepłe i aksamitne w dotyku.
  4. Mieszanka wełny owczej i alpaki – (65% wełna, 35% alpaka) bardzo ciepła, nie gryzie, idealnie sprawdza się podczas zimowych wycieczek, czy morsowania.
  5. Wełna islandzka Lopi – odporna na wiatr i wilgoć, tak, jak islandzkie owce, bardzo ciepła, lekko gryząca.
  6. Bawełna– ze względu na bogactwo kolorów nitek bawełnianych, stosuję ją jako wstawki, gdy w wełnianej palecie barw brak jest tego wyśnionego.Brzmi strasznie? Nie przejmuj się, wszystko Ci wyjaśnię!

Jeśli będziesz mieć szczęście, możesz wygrać robioną przeze mnie czapkę w konkursach, które czasami organizujemy na naszym profilu na Facebooku. Polub Hasające Zające, aby być na bieżąco 😊 W duchu idei less waste możesz przekazać mi swoją starą czapkę, a ja zobaczę, czy po spruciu mogę nadać się nadać jej nowe życie.

A z bawełny i lnu mogę wyczarować różnorodne artykuły dekoracyjne do Twojego mieszkania, a także akcesoria dla dzieci, kocyki, literki. Wykonuję także wielorazowe płatki kosmetyczne, myjki i torby na zakupy.

Staram się, aby wełna, z której dziergam posiadała certyfikat Oeko-Tex® Standard 100. Nie dotyczy to jeszcze produktów wykonanych z alpaki. Jeśli znasz producenta alpakowych włóczek z tym certyfikatem, daj mi proszę znać!

Więcej zdjęć na https://www.instagram.com/hasajacezajace.handmade