Blog podróżniczy - piszemy o górach i turystyce

Hasające Zajace, czyli Justii i Krystek

Hasające Zające to para ludzi zakochana po tysiąckroć w górach. Śmiagamy po nich namiętnie i intensywnie. Staramy się spędzać na szlaku każdą, wolną od pracy chwilę. Zastanawiacie się skąd taki pomysł na nazwę? Nic prostszego, od naszego nazwiska. Wszystko zaczęło się w 2009, kiedy Justi i Krystek poznali się w  Hawiarskiej Kolibie .  Od tej pory przemierzamy razem nie tylko górskie szlaki. Mieszkamy w Krakowie, więc nasze ukochane góry są na wyciągnięcie ręki. Uwielbiamy spędzać czas na łonie natury, namiot, to bezsprzecznie nasz drugi dom. Nie wyobrażamy sobie życia bez kawy i oglądania wschodów Słońca. A nasz blog?

Pomysł powstał w 2013 roku, na wakacjach w Słowenii, a pierwszy post ukazał się w 2016. Na stronie hasajacezajace.com odnajdziecie zbiór artykułów opisujących nasze podróże i wędrówki, a to wszystko okraszone krystkowymi zdjęciami. Znalazła się na nim też odrobina miejsca na pasje Justi – szydełkowanie i kulinaria. Dokładnie taką formę bloga wymarzyliśmy sobie przed laty i tak nieśpiesznie próbujemy wprowadzić ją w życie. Staramy się, aby przekazywane Wam informacje były zwięzłe i zawierały to, co najważniejsze przy planowaniu wyprawy czy trekkingu – konkrety. Nie znajdziecie tu naszych przemyśleń dotyczących koloru nieba i szumu fal, ale dowiecie się za to, jak najsprawniej dostać się z punktu A do B, jak wszystko zaplanować, a czego nie pominąć.

W górach zeszliśmy niejedną parę butów, więc czekają tu na Was ciekawe pomysły na trekkingi po Polsce i nie tylko! Nasze wyjazdy organizujemy na własną rękę, zazwyczaj niskobudżetowo i bardzo intensywnie. Wychodzimy z założenia, że jeśli z urlopu nie wracamy zmęczeni, to coś poszło nie tak 😉 Jeśli zapytacie, gdzie jest nasz drugi dom, gdzie było nam najpiękniej, to zgodnie odpowiemy, że Kirgistan, bo ta okolica skradła po stokroć nasze serca! Wysoko w naszym rankingu plasują się też szkockie Highlands, Góry Izerskie i Podlasie.

Zapraszamy serdecznie, Hasające Zające 😉

Czy wpis był dla Ciebie pomocny?
[Głosów: 17   Average: 3.8/5]

2 komentarze

  1. Dzięki za serce wkładanie w ten blog! Wspaniale się go czyta. Czysta podróż po najpiękniejszych zakątach Ziemi… 🙂 trzymam kciuki i czekam na kolejne wyprawy.

Write A Comment