Blog podróżniczy - piszemy o górach i turystyce

Hasające Zające – Górska Rodzina
Justi, Krystek oraz Radek

Cześć! Jesteśmy Justi, Krystek i Radek. Tworzymy bloga Hasające Zające.

Nasze życie bardzo mocno związane jest z górami, outdoorem i światem okołogórskim.  Kochamy górskie wędrówki, spanie pod namiotem i życie blisko natury. Od wielu lat hasamy sobie po różnych miejscach, tych bliskich i dalekich. Uzależnienie od gór i pagórków sprawiło, że na szlaku spędzamy większą część naszego wolnego czasu. Często niespieszne, z ciężkim plecakiem, gitarą, namiotem pod pachą, a od dość niedawna, razem z dzieckiem.

Górski Blog
Justi i Krystek – Hasające Zające w 2010r

Mamy słabość do wschodów i zachodów Słońca, ognisk, kuskusu z tuńczykiem, a także namiotu przycupniętego na przełęczy. Górska cisza i wiatr we włosach nie są nam obce. Jeśli spytasz nas, gdzie pragniemy wrócić po tysiąckroć, to zgodnie odpowiemy, że na zakurzone, kirgiskie bezdroża Azji Centralnej. Jednak zdecydowanie częściej można nas spotkać w Pieninach, Tatrach, czy Sudetach, czyli tam, gdzie horyzont faluje.

Poznaliśmy się w Hawiarskiej Kolibie, , klubie organizatorów i sympatyków turystyki działającym przy AGH w Krakowie, dobrych parę lat temu. Justi uwielbia szydełkować, śpiewać , grać na gitarze, a Krystek mierzyć się z fotograficznymi kadrami. 

Nasze wyjazdy organizujemy na własną rękę. Wychodzimy z założenia, że jeśli z urlopu nie wracamy zmęczeni, to zdecydowanie coś poszło nie tak. Staramy się, aby późniejsze wpisy były ciekawym źródłem informacji, czasem inspiracją do wycieczki. Chcemy, aby rozbudzały w Was tęsknotę za górami i podróżami!

Góry z Dzieckiem

Drogi Czytelniku, jeśli nasz artykuł pomógł Ci znaleźć niezbędne informacje i zaplanować urlop, to będziemy wdzięczni, za niewielki napiwek do naszej blogowej skarbonki. Dziękujemy pięknie! 🙂18 komentarzy

 1. Dzięki za serce wkładanie w ten blog! Wspaniale się go czyta. Czysta podróż po najpiękniejszych zakątach Ziemi… 🙂 trzymam kciuki i czekam na kolejne wyprawy.

  • Agnieszka Reply

   Małe sprostowanie do artykułu o kopcu Kraka i jego okolicach. Pan B.Liban nie był założycielem obozu pracy!! Był współwłaścicielem przedsiębiorstwa na terenie którego Niemcy utworzyli obóz. Wydaje się to dosyć istotne.

 2. Od roku obserwuję Wasz blog i jestem zachwycona. Poprzednie lato spędziłam na wędrówkach Waszymi śladami po jurze krakowsko-częstochowskiej. Dzisiaj mam pytanie, święta spędzę w Krakowie, który chcę potraktować jako bazę wypadową dla wycieczek. Planuję zabrać na nie miejskiego 12 latka. Kondycja zerowa (dziecko komputera :-), przygotowanie żadne. Jakie miejsca oddalone max 2 h drogi od Krakowa polecacie, żeby młody dał radę, żeby się nie zniechęcił i żeby zobaczył piękno i majestat gór zimą?
  Pozdrawiam gorąco!

  • Cześć i dzięki za miłe słowa 🙂 dwie godziny drogi z Krakowa to całkiem sporo. W zasięgu drogi będzie sporo tego co najpiękniejsze w Małopolsce. Wydaje nam się, choć bardzo nie znamy się na starszych dzieciach, to przydałaby się zawsze jakaś wartość dodana do każdej wycieczki. Jakaś wieża widokowa, przyjemne schronisko czy dobry punkt widokowy. Śmiało można wybrać w Tatry i ruszyć na spacer Doliną Strążyską. Jeśli warunki i ochota pozwoli, wówczas z końca doliny można podejść na Sarnią Skałę. Również tatrzańska Rusinowa Polana jest szalenie przepiękna! Jeśli nie Tatry to co? A może wieża na Magurkach w Gorcach? Wyjście zajmuje około godziny a u nas wkrótce pojawi się relacja z tej wycieczki 🙂 Przepięknie jest również na Łapsowej Polanie w Gorcach. Wieża na Koziarzu też kusi prostym podejściem i pięknymi widokami. Na koniec nie mogliśmy pominąć Pienin. Może Trzy Korony będą dobrym pomysłem? Trasa nie za długa a po drodze można jeszcze wpaść np na Zamek w Niedzicy 🙂

 3. Bardzo Wam dziekuję 🙂
  Podróżujemy po górach z psem i dzieki Waszemu blogowi możemy wybrać te łatwiejsze dla psich łap szlaki.
  Pozdrawiam serdecznie z Krakwa 🙂

  • Jest nam bardzo miło, zawsze łatwiej siada się do pracy przy stronie, gdy otrzymujemy pozytywne komentarze 🙂 pozdrawiamy i do zobaczenia na szlaku!

 4. Każdą planowaną wyprawę w góry zaczynam od szukania informacji na Waszym blogu. Świetnie opisane trasy, wycieczki, ciekawostki. Dzięki, że jesteście

 5. Agnieszka Reply

  Uwielbiamy Waszego bloga! Bardzo często korzystamy z Waszych wskazówek przy planowaniu naszych górskich wypraw z trójką naszych dzieciaków. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie:)

  • szalenie miło gdy dostajemy takie wiadomości, dziękujemy pięknie i wszystkiego dobrego!

 6. Absolutely amazing blog!!! I’ve found number of great places and very structured information about Slowacki Raj and few more regions.
  Many thanks for this! You did really titanic job!

  Dziekuje bardzo za to co robicie!

 7. Strona ciekawa, szkoda tylko , że pisząc historię Supraśla, pewnie nieświadomie, wypaczyliście ją całkowicie. Ani słowem nie wspomnieliście o Zakonie Unickim Św.Bazylego Wielkiego, który wybudował budynki klasztorne. drukarnię, papiernię i inne. To własnie Unici a nie prawosławni przyczynili sie do rozwoju Klasztoru i miasta. Po kasacie przez cara Rosji zakonu unickiego, odebraniu im klasztoru i przekazaniu go prawosławnym mnichom sprowadzonym z Rosji, klasztor znacznie podupadł.
  Proponuje poczytać „Monografię Supraśla” zamieszczoną na stronie Urzędu Miejskiego w Supraślu.
  https://www.suprasl.pl/index.php/suprasl/monografia-miasta-i-gminy-suprasl
  Dobrze byłoby, abyscie Państwo skorygowali błedny wpis na swojej stronie i nie przykładali swojej ręki do zakłamywania historii Supraśla.
  Pozdrawaiam
  Supraślanin

  • dziękujemy pięknie za komentarz. Postaramy się wkrótce dokładniej zapoznać z artykułem i poprawić błędy które się u nas pojawiły. Pozdrawiamy!

Write A Comment