Solina to nazwa niewielkiej podkarpackiej wsi, lecz utarło się tak nazywać także Jezioro Solińskie – zbiornik retencyjny, który jest miejscem rekreacji i sportu, a także mekką urlopowiczów.

Przepiękne widoki i bieszczadzki klimat co roku przyciągają tu rzesze turystów, więc odpowiednio wcześnie znajdź dobry hotel w Bieszczadach, z którego będzie blisko do wszystkich atrakcji Jeziora Solińskiego!

Zielone wzgórza nad Soliną i inne atrakcje, których nie możesz przegapić!

Jezioro Solińskie jest z pewnością nie tylko najbardziej znanym, ale również najchętniej wybieranym miejscem na wypad w Bieszczady. To atrakcja sama w sobie, oferująca malownicze wschody i zachody słońca, szereg możliwości sportowych i spokojną rekreację na plaży. Nabrzeże obfituje zarówno w pensjonaty i hotele, jak i lokale gastronomiczne czy wypożyczalnie sprzętu wodnego. Plażowicze mają do wyboru 4 strzeżone plaże, gwarantujące bezpieczne kąpiele, a wokół mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Co koniecznie trzeba odwiedzić podczas wycieczki nad Jezioro Solińskie?

Zapora Solina

Ukończona w 1968 roku betonowa konstrukcja może powstrzymać napór nawet 500 mln m3 wody. Można przejść po niej górą, rozkoszując się cudownymi krajobrazami dookoła lub zwiedzić jej wnętrze wraz z lokalnym przewodnikiem.

Hydroelektrownia

To gratka nie tylko dla wielbicieli wielkich konstrukcji i inżynierii. Wewnątrz można dowiedzieć się, jak pozyskać prąd z wody oraz wziąć udział w seansie na temat energii odnawialnej.

Jawor – punkt widokowy

Na szczycie góry znajduje się miejsce, z którego można obejrzeć dokładnie niemal całe jezioro i jego okolice. Dotrzesz tam zarówno samochodem, pieszo, jak i koleją gondolową, która jest kolejną wartą do zaliczenia atrakcją!

Rejs po Solinie

To świetna okazja na poznanie okolicy z trochę innej perspektywy. Oprócz odkrycia kilku ciekawostek na temat zalewu i podziwiania widoków możesz także na chwilę zostać kapitanem i usiąść za sterem. Po rejsie warto udać się do portu na doskonały posiłek i odpoczynek w jednym z punktów gastronomicznych.

Solińskie atrakcje dla całej rodziny

Okolice Jeziora Solińskiego to świetny pomysł na wypad dla całej rodziny. Liczne atrakcje sprawią, że nawet najbardziej wymagający turyści nie będą się nudzić ani przez chwilę!

Kolej Wąskotorowa

Bieszczadzka Kolej Leśna jest najwyżej położoną kolejką wąskotorową w Polsce. Przy pomocy tego zabytkowego środka transportu można pokonać 2 trasy (9 i 11 km), podziwiając bieszczadzkie widoki bez konieczności żmudnego chodzenia. Kolejka działa od maja do października.

Tajemnicza Solina

Ten park rozrywki jest miejscem docelowym nie tylko najmłodszych turystów. Usytuowany na zboczu góry Jawor jest poświęcony miejscowym legendom i sekretom. Możesz tu zgubić się w labiryncie biesa, odkryć zatopione skarby olbrzymów i przejść się ścieżką w drzewach.

Park linowy Solina

Znajduje się tuż przy wejściu na deptak przy zaporze. To świetna atrakcja dla gości już od 3. roku życia. Trasy o różnym stopniu trudności pozwalają sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe.

Oprócz szeregu atrakcji „stacjonarnych”, okolice Jeziora Solińskiego obfitują w piękne szlaki piesze o różnej trudności, pozwalające zbliżyć się do bieszczadzkiego majestatu i odkryć w sobie duszę piechura. Jeśli wciąż szukasz odpowiedniego noclegu w Bieszczadach, sprawdź co mamy dla Ciebie w bazie hoteli Triverna.pl. Skorzystaj z czasowych zniżek i zarezerwuj pobyt już dziś!

Artykuł sponsorowanyWrite A Comment