Pierwsza Ścieżka w Koronie Drzew w Polsce

– Ścieżka w Koronie cieszy się sporą popularnością
– Jest to dość kosztowna atrakcja w Krynicy
– Spacer do góry, zamiast wyjazdu gondolą zajmuje ok 30 minut

Wieża Widokowa Krynica Zdrój to nowa atrakcja Małopolski, o której warto pamiętać, gdy zawitacie na południe naszego kraju. Wieża ulokowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, na wysokości 896 m, pośród lasów Jaworzyny Krynickiej, w koronach drzew. Brzmi pysznie! Jeżeli nie jesteście z Krynicy, to najłatwiej będziecie dotrzeć na miejsce podróżując od Nowego Sącza, przez Łabową, drogą numer 75. Atrakcję wtenczas odnajdziecie po prawej stronie, na rogatkach miasta Kantora, przy ulicy Słotwińskiej 51A. Dla ułatwienia możecie skorzystać z mapy na końcu wpisu:) Jeżeli macie w planach również górskie spacery, sprawdźcie jakie Najpiękniejsze Szlaki odnajdziecie w Beskidzie Sądeckim, a dodatkowo polecamy urocze Bobrowisko koło Starego Sącza.

Wieża widokowa Krynica parking
Wieża widokowa Krynica szlak
Wieża widokowa Krynica kolejka
Wieża widokowa Krynica wyciag

Bilety Wstępu i Inne

Najpierw musicie zapłacić za parking. Oplata wynosi 10 pln, zgarniają ją parkingowi, miejsc jest dość sporo, jednak w słoneczne weekendy tworzą się tutaj korki. Kolejnym krokiem będzie wykupienie biletów wstępu. I tutaj nasza rada – jeśli nie planujecie wjeżdżać pod atrakcję wyciągiem krzesełkowym, to warto od razu ruszyć do góry. Spacer ścieżką wzdłuż wyciągu zajmuje ok. 30 min. Pod samą wieża również jest kasa oraz automat biletowy. Kolejki tutaj są znacznie mniejsze aniżeli na dole. Jeśli natomiast planujecie wyjechać wyciągiem to uważajcie – w kasie wewnątrz budynku można płacić tylko kartą! Natomiast w okienku na zewnątrz można również gotówką. Jesienią działał biletomat, który niestety płatał figle. Poniżej przedstawiamy fragment cennika (stan na listopad 2019). Aktualny i pełny cennik odnajdziecie na stronie Wieży tutaj.

Wieża widokowa Krynica cennik
Wieża widokowa Krynica
Wieża widokowa Krynica trasa

Spacer po Krynickiej Wieży

Gdy już przekroczycie próg atrakcji, to najpierw czeka Was spacer chodnikiem długim na 1030 metrów.  Wznosi się on stopniowo dzięki 18 wieżom wsporczym i 87 słupom. Sporo, a całość naprawdę wygląda imponująco. Po drodze odnajdziecie kilka instalacji edukacyjnych dedykowanych głownie najmłodszym. Nawiązują one w głównej mierze do otaczającej przyrody oraz do mieszkających tutaj niegdyś Łemków. Po pokonaniu przeszło kilometrowego odcinka, dotrzecie do finałowego fragmentu – przyjdzie Wam wspiąć się na drewnianą wieżę widokową wysoką na 49,5 metra. Czyli tyle, co 17-piętrony wieżowiec. Jako dodatkową atrakcję przewidziano 60 metrową zjeżdżalnię (dodatkowo płatna – 9 pln).

Wieża widokowa Krynica
Wieża widokowa Krynica
wieża widokowa w Krynicy

Ulokowanie ścieżki w koronach drzew bez wątpienia spotęgowało wrażenia odwiedzających. Szczególnie, że jak łatwo się domyślić, wieża oferuje pyszne widoki. Na Pasmo Jaworzyny, Beskid Niski z Lackową, Sądecki oraz jeśli tylko aura pozwoli, na Bieszczady. Wieża została przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodzin z wózkami. Przy samej wejściu na wieżę odnajdziecie sporej wielkości budy dla psów (widoczne zdjęciu powyżej). Ale z tego co widzieliśmy, co mniejsze czworonogi mieszczące się za pazuchą, ludzie zabierali ze sobą.

Wieża widokowa Krynica
wieża widokowa w krynicy
Wieża widokowa Krynica

Godziny otwarcia zmieniają się w zależności od pory roku. Latem wieża otwarta jest w godzinach od 9 do 19, natomiast zimą krócej, od 10 do 16. Całość sprawia całkiem przyjemne wrażenie, aczkolwiek należy liczyć się z dość sporym zainteresowaniem, korkami przy wjeździe na parking i kolejkami do kas. I jak zauważa spora ilość osób, nie jest to tania wycieczka. Szczególnie jeśli planujecie spędzić tutaj czas w większym gronie.

wieża widokowa w Krynicy
wieża widokowa w Krynicy
wieża widokowa w Krynicy
wieża widokowa w Krynicy
wieża widokowa w Krynicy

Wieża Widokowa Krynica Informacje Praktyczne

– Parking 10 pln, bilet wstępu normalny 39 pln
– Dzieci do lat 3 bezpłatnie
– Wjazd gondolą dodatkowo płatny – cennik tutaj
– Wieża jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodzin z dziećmi
– Sprzedaż biletów wstępu i ostatnie wejście na Wieżę odbywa się na godzinę przed zamknięciem.
– Spędziliśmy tutaj ok 2h

Wieża widokowa Krynica
Wieża widokowa Krynica trasa


Obserwuj nas i bądź z nami na bieżąco!


Drogi Czytelniku,

Mamy nadzieję, że udało Ci się odnaleźć na blogu wszystkie niezbędne informacje i zaplanować swój urlop. Będziemy wdzięczni za skromny napiwek wrzucony do blogowej skarbonki lub wsparcie naszych działań poprzez zakupy w naszym małym górskim sklepie. Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia na szlaku 🙂


baner ksiazka blog
kozica wilk baner1
Super 1

9 komentarzy

 1. Szczepan Soboń Reply

  No czekam z niecierpliwością na otwarcie, bo mam niedaleko 🙂

  • My również i to bardzo, szkoda że nie udało się jesienią. Ale jak to mawiają, co się odwlecze, to nie uciecze 🙂

   • Byłam ostatnio i szału nie ma aceny szok. Jeszcze za parking trzeba zapłacić ponad dziesięć złotych. Nie polecam lepiej na Słowację

 2. Nie polecam, bo drogo. Bilet 49 zł kosztuje. Oblodzone wejścia i brak oznaczeń. A widoki jak z pobliskich szczytów.

 3. Kasia z Kudowa Reply

  Absolutnie odradzam ceny kosmos szok No i szkarada na takich pięknych stokach. Ja z mężem i 5latka żałujemy wyjazdu

 4. Byłam ostatnio i szału nie ma aceny szok. Jeszcze za parking trzeba zapłacić ponad dziesięć złotych. Nie polecam lepiej na Słowację

 5. Cena dostosowana do warunków polskich 72 zł osoba dorosła – super , bilet wejścia do Luvru dla dorosłego biednego francuza 17€ .
  Od stycznia 2024 powinna wzrosnąć bo będzie 800+ .
  Tak poważnie to szukanie frajerów, drewniane coś zbudowane z drewna , proszę porównać Luvr w Paryżu i to drewniane COŚ . co ma do zaoferowania jedno i drugie i jakie są koszty .

Write A Comment