Wieża widokowa w Krynicy
Pierwsza Ścieżka w Koronie Drzew w Polsce!

Wieża widokowa w Krynicy to nowa atrakcja małopolski, o której warto pamiętać z początkiem okresu wakacyjnego 2019. Przynajmniej taki termin otwarcia, został wstępnie udostępniony przez organizatorów. My Czekamy z niecierpliwością i z pewnością pojawimy się na miejscu!

Wieżę odnajdziecie w Krynicy, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, na wysokości 896 m. Pośród lasów Jaworzyny Krynickiej, w koronach drzew. Brzmi pysznie! Jeżeli nie jesteście z Krynicy to najłatwiej będziecie dotrzeć na miejsce podróżując od Nowego Sącza, przez Łabową, drogą numer 75. Atrakcję odnajdziecie wówczas po swojej prawej stronie, na rogatkach miasta Kantora, przy ulicy Słotwińskiej 51A. Dla ułatwienia możecie skorzystać z poniższej mapy 🙂 Jeżeli macie w planach również górskie spacery, sprawdźcie jakie najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Sądeckim możecie odkryć wraz z nami 🙂

Wieża-Widokowa-Krynica
Wieża-Widokowa-Krynica

Wieża Widokowa w Krynicy garść danych technicznych

Twórcy zapowiadają, że wieża widokowa w Krynicy będzie miała 1030 metrów długości. Chodnik, po którym będą spacerować turyści będzie stopniowo wznosił się do góry dzięki wsparciu aż 18 wież wsporczych i 87 słupów. Sporo. Po pokonaniu przeszło kilometrowego odcinka, dotrzecie do finałowego fragmentu – przyjdzie Wam wspiąć się na drewnianą wieżę widokową sięgająca nieba na wysokości 49,5 metra. Ulokowanie ścieżki w koronach drzew bez wątpienia spotęguje wrażenia odwiedzających. Szczególnie, że jak łatwo się domyślić, wieża będzie oferowała pyszne widoki. Na Pasmo Jaworzyny, Beskid Niski, Sądecki oraz jeśli tylko aura pozwoli na Bieszczady. Brzmi cudnie <3 Dodatkowo, na samej ścieżce oraz wieży, powstaną autorskie instalacje edukacyjne przedstawiające historię regionu oraz mitologię słowiańską. Poznacie również rośliny oraz zwierzęta występujecie w tutejszych górach. Ale to nie wszystko, jako dodatkową atrakcję, choć bardziej z myślą o dzieciakach, przewidziano zjeżdżalnię mierzącą 60 metrów! Postępy prac możecie podglądać na oficjalnym facebookowym profilu wieży.

Wieża-Widokowa-Krynica
Wieża-Widokowa-Krynica

Pod atrakcje będzie można dojść pieszo utwardzoną ścieżką, lub też wyjechać nowoczesną 6 osobową kolejką krzesełkową, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe. Dzięki czemu ze ścieżki oraz wieży widokowej będą mogli korzystać rodzice z małymi dziećmi i wózkami, osoby niepełnosprawne. Ścieżka nie posiada ani jednego schodka! Będzie dostępna dla turystów przez cały rok. To pierwsza ścieżka w koronie drzew, która powstaje w Polsce. Jej konstrukcja jest wykonana prawie w całości z drewna robinii akacjowej, które przez lata zachowuje swój niepowtarzalny wygląd. Podobne obiekty, już udostępnione, mają konstrukcje metalową, która została jedynie pokryta drewnem. Ścieżka bez wątpienie stanie się sporą atrakcją Krynicy, obok Łazienek Mineralnych oraz kolejki na Górę Parkową, czy też Muzeum Nikifora.

Wieża-Widokowa-Krynica
Czy wpis był dla Ciebie pomocny?
[Głosów:2    Średnia:5/5]

2 komentarze

    • My również i to bardzo, szkoda że nie udało się jesienią. Ale jak to mawiają, co się odwlecze, to nie uciecze 🙂

Write A Comment

Inline
Inline