Blog podróżniczy - piszemy o górach i turystyce

Wieża widokowa Krynica
Pierwsza Ścieżka w Koronie Drzew w Polsce!

Wieża Widokowa Krynica Zdrój to nowa atrakcja Małopolski, o której warto pamiętać, gdy zawitacie na południe naszego kraju. Wieża ulokowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, na wysokości 896 m, pośród lasów Jaworzyny Krynickiej, w koronach drzew. Brzmi pysznie! Jeżeli nie jesteście z Krynicy, to najłatwiej będziecie dotrzeć na miejsce podróżując od Nowego Sącza, przez Łabową, drogą numer 75. Atrakcję wtenczas odnajdziecie po prawej stronie, na rogatkach miasta Kantora, przy ulicy Słotwińskiej 51A. Dla ułatwienia możecie skorzystać z mapy na końcu wpisu🙂 Jeżeli macie w planach również górskie spacery, sprawdźcie jakie Najpiękniejsze Szlaki odnajdziecie w Beskidzie Sądeckim, a dodatkowo polecamy urocze Bobrowisko.

Bilety Wstępu i Inne

Najpierw musicie zapłacić za parking. Oplata wynosi 10 pln, zgarniają ją parkingowi, miejsc jest dość sporo, jednak w słoneczne weekendy tworzą się tutaj korki. Kolejnym krokiem będzie wykupienie biletów wstępu. I tutaj nasza rada – jeśli nie planujecie wjeżdżać pod atrakcję wyciągiem krzesełkowym, to warto od razu ruszyć do góry. Spacer ścieżką wzdłuż wyciągu zajmuje ok. 30 min. Pod samą wieża również jest kasa oraz automat biletowy. Kolejki tutaj są znacznie mniejsze aniżeli na dole. Jeśli natomiast planujecie wyjechać wyciągiem to uważajcie – w kasie wewnątrz budynku można płacić tylko kartą! Natomiast w okienku na zewnątrz można również gotówką. Jesienią działał biletomat, który niestety płatał figle. Poniżej przedstawiamy fragment cennika (stan na listopad 2019). Aktualny i pełny cennik odnajdziecie na stronie Wieży tutaj.

Spacer po Wieży

Gdy już przekroczycie próg atrakcji, to najpierw czeka Was spacer chodnikiem długim na 1030 metrów.  Wznosi się on stopniowo dzięki 18 wieżom wsporczym i 87 słupom. Sporo, a całość naprawdę wygląda imponująco. Po drodze odnajdziecie kilka instalacji edukacyjnych dedykowanych głownie najmłodszym. Nawiązują one w głównej mierze do otaczającej przyrody oraz do mieszkających tutaj niegdyś Łemków. Po pokonaniu przeszło kilometrowego odcinka, dotrzecie do finałowego fragmentu – przyjdzie Wam wspiąć się na drewnianą wieżę widokową wysoką na 49,5 metra. Czyli tyle, co 17-piętrony wieżowiec. Jako dodatkową atrakcję przewidziano 60 metrową zjeżdżalnię (dodatkowo płatna – 9 pln).

Wieża Widokowa Krynica
wieża widokowa w Krynicy
wieża widokowa w Krynicy
wieża widokowa w krynicy

Ulokowanie ścieżki w koronach drzew bez wątpienia spotęgowało wrażenia odwiedzających. Szczególnie, że jak łatwo się domyślić, wieża oferuje pyszne widoki. Na Pasmo Jaworzyny, Beskid Niski z Lackową, Sądecki oraz jeśli tylko aura pozwoli, na Bieszczady. Całość sprawia przyjemne wrażenie, aczkolwiek należy liczyć się z dość sporym zainteresowaniem i kolejkami do kas.

Wieża została przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodzin z wózkami. Przy samej wejściu na wieżę odnajdziecie sporej wielkości budy dla psów (widoczne na poniższym zdjęciu). Ale z tego co widzieliśmy, co mniejsze czworonogi mieszczące się za pazuchą, ludzie zabierali ze sobą. Godziny otwarcia zmieniają się w zależności od pory roku. Latem widzieliśmy, że wieża otwarta jest w godzinach 9-19, natomiast zimą od 10-16.

wieża widokowa w Krynicy
wieża widokowa w Krynicy
wieża widokowa w Krynicy
wieża widokowa w Krynicy
wieża widokowa w Krynicy

Wieża Widokowa Krynica Informacje Praktyczne

 • Parking 10 pln, bilet wstępu normalny 39 pln
 • Dzieci do lat 3 bezpłatnie
 • Wjazd gondolą dodatkowo płatny – cennik tutaj
 • Wieża jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodzin z dziećmi
 • Sprzedaż biletów wstępu i ostatnie wejście na Wieżę odbywa się na godzinę przed zamknięciem.
 • Spędziliśmy tutaj ok 2h
Czy wpis był dla Ciebie pomocny?
[Głosów: 9   Average: 4.6/5]

8 komentarzy

 1. Szczepan Soboń Reply

  No czekam z niecierpliwością na otwarcie, bo mam niedaleko 🙂

  • My również i to bardzo, szkoda że nie udało się jesienią. Ale jak to mawiają, co się odwlecze, to nie uciecze 🙂

   • Byłam ostatnio i szału nie ma aceny szok. Jeszcze za parking trzeba zapłacić ponad dziesięć złotych. Nie polecam lepiej na Słowację

 2. Nie polecam, bo drogo. Bilet 49 zł kosztuje. Oblodzone wejścia i brak oznaczeń. A widoki jak z pobliskich szczytów.

 3. Kasia z Kudowa Reply

  Absolutnie odradzam ceny kosmos szok No i szkarada na takich pięknych stokach. Ja z mężem i 5latka żałujemy wyjazdu

 4. Byłam ostatnio i szału nie ma aceny szok. Jeszcze za parking trzeba zapłacić ponad dziesięć złotych. Nie polecam lepiej na Słowację

Write A Comment