Wieża-Widokowa-Krynica

 

Wieża widokowa Krynica
Pierwsza Ścieżka w Koronie Drzew w Polsce!

Na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, na wysokości 896 m n.p.m. pośród lasów Jaworzyny Krynickiej, powstaje niezwykła ścieżka w koronach drzew. Krynica – Zdrój już niedługo wzbogaci się o niesamowitą atrakcję! Otwarcie zapowiadane jest na rok 2019. Jeżeli będziecie podróżować od Nowego Sącza, przez Łabową, wówczas atrakcja znajduje się po prawej stronie, przy ulicy Słotwińskiej 51A. 

 
 

Twórcy zapowiadają, że konstrukcja będzie miała 1030 metrów długości. Chodnik będzie stopniowo wznosić się do góry dzięki wsparciu 18 wież wsporczych i 87 słupów. A na końcu odnajdziecie drewnianą wieżę widokową sięgająca nieba na wysokości 49,5 metra. Ulokowanie ścieżki w koronach drzew bez wątpienia spotęguje wrażenia gości. Szczególnie, że jak łatwo się domyślić, wieża będzie oferowała fantastyczne widoki. Na Pasmo Jaworzyny, Beskid Niski, Sądecki oraz jeśli tylko aura pozwoli na Bieszczady. Brzmi cudnie <3 Dodatkowo, na samej ścieżce oraz wieży, powstaną autorskie instalacje edukacyjne przedstawiające historię regionu oraz mitologię słowiańską. Poznacie również rośliny oraz zwierzęta występujecie w tutejszych górach. Ale to nie wszystko, jako dodatkową atrakcję, choć bardziej z myślą o dzieciakach, przewidziano zjeżdżalnię mierzącą 60 metrów!

 

Wieża-Widokowa-Krynica

Wieża-Widokowa-Krynica

Wieża-Widokowa-Krynica

 

Pod atrakcje będzie można dość pieszo utwardzoną ścieżką, lub wyjechać nowoczesną 6 osobową kolejką krzesełkową, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe. Ze ścieżki oraz wieży widokowej będą mogli korzystać rodzice z małymi dziećmi i wózkami, osoby niepełnosprawne. Ścieżka nie posiada ani jednego schodka! Będzie dostępna dla turystów przez cały rok. To pierwsza ścieżka w koronie drzew, która powstaje w Polsce. Jej konstrukcja jest wykonana prawie w całości z drewna robinii akacjowej, które przez lata zachowuje swój niepowtarzalny wygląd. Podobne obiekty, już udostępnione, mają konstrukcje metalową, która została jedynie pokryta drewnem. Ścieżka bez wątpienie stanie się sporą atrakcją Krynicy, obok Łazienek Mineralnych oraz kolejki na Górę Parkową, czy też Muzeum Nikifora.

Wieża-Widokowa-Krynica

Wieża-Widokowa-Krynica

Podziel się

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Polub nas na fb, aby być na bieżąco z górami i podróżami! Zapraszamy! ;)
Inline
Polub nas na fb, aby być na bieżąco z górami i podróżami! Zapraszamy! ;)