Wiza do Rosji Bez Pośredników

Wiza do Rosji wydaje się być trudnym zagadnieniem, jednak na szczęście to tylko pozory. Cała procedura jest co prawda nieco czasochłonna, ale w jest źle. Tradycyjnie paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia ważności wizy. Wiza turystyczna może być jedno lub dwukrotnego wjazdu, wystawiana jest maksymalnie na 30 dni. Komplet dokumentów które koniecznie musicie przedstawić podczas składa wniosku o wizę, składa się z:

– wniosku wizowego
– poparcia wizowego, tudzież zaproszenia
– ubezpieczenia
– jednego zdjęcia 

W pierwszej kolejności uzyskujemy poparcie wizowe lub zaproszenie. Z uwagi na fakt, że nie mieliśmy żadnych znajomych w Rosji którzy mogli by nam wysłać zaproszenie, skorzystaliśmy z usług specjalnej firmy. Już kilka chwili po dokonaniu e-płatności, otrzymaliśmy maila z zaproszeniem. Koszt zaproszenia wyniósł nas 15 GBP, czyli jakieś 85 zł (wszystko zależy od bieżącego kursu funta). Mając zaproszenie można śmiało przystąpić do wypełnienia wniosku wizowego online. Wniosek na końcu należy wydrukować.. Na samym końcu takiego wniosku umawiamy się na spotkanie w placówce dyplomatycznej, urzędzie konsularnym lub Rosyjskim Centrum Wizowym. Gdzie dokładnie, to zależy które miejsce wskażemy przy wypełnianiu elektronicznego formularza.

Ubezpieczenie

Ważne również jest ubezpieczenie, które musi opiewać na kwotę min 30 000 EUR. Ważne jest również aby pokrywało się z okresem obecności na terytorium Federacji. Co istotne, w Rosji obowiązuje obowiązek meldunkowy. Meldunku można dokonać w hostelu (za opłatą około 500 rubli) lub w lokalnym organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji, gdziekolwiek on się znajduje. Można powiedzieć, że „zapomnieliśmy” o tej sprawie. Opuszczaliśmy terytorium Rosji osobno, na dwa sposoby – samolotem w Moskwie oraz autobusem z Petersburga do Tallina i nikt na granicy nawet się nie zająknął o meldunek, co nie znaczy że w Waszym przypadku będzie podobnie 🙂 Podobno pokuta(kara) to 50 EUR i pięcioletni zakaz wjazdu na terytorium Rosji. Nim jednak wjedziecie do Rosji zapraszamy do naszych wpisów z syberyjskiej krainy

2 komentarze

  1. A jak załatwiliście ubezpieczenie? Chciałam kupić przez internet, ale zastanawiam się kiedy dostanę potwierdzenie z podpisem…?

    • hasajacezajace Reply

      Kupowaliśmy online, przez naszego znajomego, który jest agentem ubezpieczeniowym. Ale zazwyczaj przy kupowaniu ubezpieczenia przez internet, przychodzi ono zaraz (mamy doświadczenie z kilkoma ubezpieczycielami). Jeśli interesują Cię szczegóły, napisz na naszego maila, bądź wiadomość na FB 🙂

Write A Comment