Platforma widokowa
„Ślimak” w Woli Kroguleckiej

  • Wola Krogulecka znajduje się niedaleko Starego Sącza
  • Wejście na platformę widokową jest bezpłatny
  • Są tutaj też dwa darmowe parkingi
  • Na spacer można wybrać się z psem

Nieopodal wsi Wola Krogulecka, na wzgórzu Dzielnica w Beskidzie Sądeckim, odnajdziecie bardzo ciekawą platformę widokową. Ma ona dość nietypowy, spiralny kształt, a do tego oferuje czarujące spojrzenie na falującą beskidzką dzielnicę. Jadąc na miejsce liczyliśmy, że spędzimy tutaj kilkanaście minut. Jednak widoki i sielankowość okolicy sprawiły, że zasiedzieliśmy się tutaj na dobre. Było to idealne zakończenie weekendu, który zapoczątkowaliśmy w Krynicy-Zdrój. Dlatego też, jeśli jeszcze nie odkryliście samej Woli Kroguleckiej, to z całego serca polecamy nadrobić te zaległości. Będziecie zachwyceni!

kozica wilk baner1

Jak dojechać na Platformę widokową w Woli Kroguleckiej

Ślimak w Woli Kroguleckiej znajduje się nieco poniżej Starego Sącza, w stronę Rytra oraz Piwnicznej Zdrój. Jeśli planujecie dotrzeć na miejsce, przyjdzie Wam podróżować drogą krajową numer 87 i we wsi Barcice należy skręcić w lewo, przemykając przez most nad Popradem. Są znaki prowadzące do Woli Kroguleckiej oraz na platformę widokową, więc nawet bez nawigacji traficie. Pamiętajcie, że ostatni odcinek jest dość stromy i zimą warto mieć w pogotowiu łańcuchy. Z Nowego Sącza dotrzecie tutaj po 20 minutach, a z Krakowa trzeba liczyć prawie 2h drogi.  Można tu również dotrzeć niebieskim szlakiem turystycznym na Makowicę. Spacer z Barcic powinien zająć Wam około godziny. (asfalt).  

Na miejscu znajdziecie dwa parkingi. Oba są bezpłatne. Pierwszy dosłownie tuż przy Ślimaku, jest dostępny tylko w tygodniu, w dni robocze. Znajdzie na nim miejsce kilka samochodów. Natomiast na drugim parkingu możecie zaparkować przez cały tydzień. Jest on oddalony od platformy widokowej o 300 metrów. Tutaj miejsca wystarczy około 10 samochodów.

wola krogulecka parking
wola krogulecka parking
wola krogulecka
platofrma widokowa wola krogulecka
wola krogulecka trasa
wola krogulecka
wola krogulecka

Romantyczne widoki z platformy na Woli Kroguleckiej

Platforma znajduje się na otwartej przestrzeni, na wysokości ok. 530 m n.p.m. 200 m powyżej dna doliny Popradu. Sprawia to, że spojrzenia łatwo uciekają hen, daleko. Dominuje tutaj sądeckie pasmo Radziejowej. Można odnieść wrażenie, że jego szczyty, w tym sama Radziejowa, będąca najwyższym szczytem Beskidu Sądeckiego, to prawdziwe kolosy. A kto zuch z geografii, ten łatwo odnajdzie również archipelag Beskidu Wyspowego z królową Mogielicą. Swoją obecność manifestują również Gorce i Pogórze Rożnowskie.

platforma wola krogulecka
panorama ślimak wola krogulecka
wola krogulecka wiata
wola krogulecka
wola krogulecka
wola krogulecka platforma
wola krogulecka platforma

Całość bardzo ładnie się komponuje i nic dziwnego, że na miejscu często można spotkać pary na romantycznych spacerach. Szczególnie uroczo i ciepło bywa tutaj przy zachodzącym Słońcu. Przy samej platformie widokowej odnajdziecie ławeczki, toaletę, specjalnie zadaszone miejsce na ognisko oraz piaskownicę z huśtawką dla najmłodszych (taką odbijaną, dla dwóch osób). Dlatego też może się okazać, że spędzicie tutaj tak jak my, nieco dłużej niż planowaliście ? Wejście na platformę widokową w Woli Kroguleckiej jest bezpłatne. Jest ona dostępna dla Was przez 24 h. Naszym zdaniem niewielki ślimak bardzo fajnie wypełnia tutejszą przestrzeń, a Beskid Sądecki jest uroczą krainą, do której warto regularnie zaglądać.

wola krogulecka
panorama z Woli Kroguleckiej
wola krogulecka
wola krogulecka panorama
Widok z Woli Kroguleckiej – z lewej strony widać zamek w Rytrze
wola krogulecka zachód słońca

Wola Krogulecka i atrakcje w okolicy

Nie ukrywamy, że wizyta na Platformie widokowej w Woli Kroguleckiej to był tylko skrawek naszej weekendowej wycieczki. Zapewne tak, jak będzie i w Waszym przypadku. Dlatego, jeśli planujecie wybrać się tutaj by podziwiać Beskid Sądecki, to chętnie podpowiemy, co jeszcze można ujrzeć przy okazji ?

– Zamek w Rytrze
– Nowy oraz Stary Sącz
Bobrowisko w widłach Popradu oraz Dunajcu
– Perła Południa, czyli krynickie uzdrowisko
Ścieżka w Koronach Drzew w Krynicy
Magiczna Wierchomla oraz spacer na Radziejową (najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego)
– Najpiękniejsze szlaki w Beskidzie Sądeckim

zamek w Rytrze
Ruiny zamku w Rytrze
Krynica-zdrój
Krynica-Zdrój

Obserwuj nas i bądź z nami na bieżąco!


Drogi Czytelniku,

Mamy nadzieję, że udało Ci się odnaleźć na blogu wszystkie niezbędne informacje i zaplanować swój urlop. Będziemy wdzięczni za skromny napiwek wrzucony do blogowej skarbonki lub wsparcie naszych działań poprzez zakupy w naszym małym górskim sklepie. Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia na szlaku 🙂


baner ksiazka blog
kozica wilk baner1
Super 1

Write A Comment