Równica

Hasamy i Współpracujemy

Witaj! Jesteśmy Justi, Krystek i Radek. Tworzymy bloga Hasające Zające. Góry i podróże to coś, co kochamy. Więcej o nas i naszych pasjach możesz przeczytać  w zakładce Poznajmy się. Oprócz wschodów Słońca oglądanych z namiotu rozbitego na malowniczej górskiej przełęczy, lubimy też poznawać nowych ludzi i brać udział w ciekawych projektach, prelekcjach, kampaniach oraz festiwalach.

Nasze Social Media

Jeśli jesteś przedstawicielem/-cielką marki, czy agencji reklamowej i chcesz poznać szczegółowe statystyki naszego bloga i social mediów – napisz na kontakt@hasajacezajace.com
Zwycięzca Rankingu Polskich Blogów Podróżniczych 2020

W 2020 roku nasz blog zajął 1. miejsce wśród polskich blogów podróżniczych w rankingu widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania Google (link do rankingu). W roku 2019 zadebiutowaliśmy w tym rankingu, zajmując 13 lokatę.

Ruch na stronie hasającezające.com

W pierwszych 8 miesiącach 2021 roku, naszą stronę hasajacezajace.com odwiedziło ponad 1 mln UU, generując ponad 2,5 mln odsłon. Cieszy nas to bardzo, jednak nie spoczywamy na laurach i cały czas tworzymy nowe treści oraz pracujemy nad aspektami SEO strony. Dotychczasowe prace pozwoliły zaobserwować znaczący wzrost odwiedzin liczony rok do roku. Obecnie jest to 3-krotny wzrost użytkowników w miesiącach 2021, względem analogicznego okresu w roku 2020.

Wykres 1. Dane z Google Analtics za okres 01.01.2021-31.08.2021

Oprócz statystyk odwiedzin rośnie również widoczność bloga w wyszukiwarce Google, mierzona za pomocą narzędzi Senuto, Semstorm, Semrush, Ahrefs, czy też Ubersuggest. Jak widać na jednym z poniższych wykresów, dominująca ilość fraz trafia na pierwsze miejsca wyników Google.

Wykres 2. Widoczność w Google mierzona narzędziem Semstorm
Wykres 3. Liczba fraz Top3 mierzona narzędziem Senuto
Wykres 4. Rozkład pozycji w wyszukiwarce Google (źródło Senuto)

Zaufanie to podstawa

Wyjątkowo cieszy nas fakt, że mamy grono wiernych Czytelników, którzy cyklicznie wracają na stronę po kolejną garść informacji i zostają z nami na dłużej. Wiele osób wyszukuje również konkretne frazy w Google, łącząc słowa kluczowe i nazwę naszego bloga, co potwierdza zaufanie do naszej marki (dane zaczerpnięte z narzędzia Keywords Everywhere oraz google).


Oferta Współpracy

Z przyjemnością zareklamujemy Twoją markę, produkt, czy usługę na blogu lub w mediach społecznościowych, pod warunkiem, że wpisuje się w naszą tematykę i klimat. Możemy zaproponować lokowanie produktu, wpisy i posty sponsorowane, relacje z wyjazdów, prelekcje, testy, recenzje, konkursy dla Czytelników i Obserwatorów. Jesteśmy również otwarci na Twoje propozycje.

Do każdej ze współprac podchodzimy indywidualnie.  Angażujemy się w projekty długoterminowe, jak i  jednorazowe, krótkie kampanie. Najważniejsza dla nas jest wiarygodność i autentyczność. Rozważymy każdą propozycję współpracy, jednakże nigdy nie polecimy produktów/miejsc, których uprzednio nie przetestujemy na własnej skórze. Musimy to czuć 😉

Przykładowe współprace:

  • LifeStraw (2021) – seria postów i stories na Instagramie przedstawiająca wybrane produkty marki oraz ich testy w warunkach outdoorowych. Przykładowy post na Instagramie
  • Nalgene (2021) – post na Instagramie i stories promujące używanie butelek wielorazowych w górach. Tak wyglądał przykładowy post na Instagramie
  • Brubeck – (od 2020) – współpraca na Instagramie, posty sponsorowane polecające wcześniej testowane przez nas ubrania. Warto spojrzeć tutaj.
  • Gregory (2019) – opis górskiej wycieczki, na którą zabraliśmy wybrany przez nas model plecaka tej marki. Relacja z Gór Izerskich w której pojawił się plecak
  • Thule (2019) – artykuł na blogu z testem nosidła turystycznego Thule Sapling Elite.
  • Outdoorzy.pl (2018-2020) – cykl artykułów, poradników outdoorowych

Do taj pory zaufali nam:
Poza miastem spędzamy praktycznie każdą wolną chwilę, dlatego też na naszej drodze częstokroć spotykamy osoby spoglądające na góry podobnie jak my, z uzależnieniem i błyskiem w oku. Ludzi, z którymi łączy nas wspólna pasja. Dlatego też polecamy:

Hawiarska Koliba – jeśli jesteś studentem, studiujesz w Krakowie, a do tego jeszcze na AGH, to serdecznie polecamy, abyś w czwartkowy wieczór udał się do niepozornej salki na Slumsach. To tutaj rozbrzmiewają śpiewy i tony gitary, a na korytarzu snute są plany weekendowych wojaży. To właśnie tutaj się poznaliśmy, spędzaliśmy szczęśliwe chwile i to stąd wyruszaliśmy w azjatyckie Góry Niebiańskie. Z całego serca polecamy! A jeśli wpadniesz i Ci się spodoba, to zapewne zobaczymy się na Kolibowej Barbórce 🙂

Wypożycz-Nosidełko – wypożyczalnia jest ulokowana w Wieliczce, blisko Krakowa i gór. Od paru lat prowadzą ją lat nasi górscy przyjaciele – Marysia i Piotrek. Jeśli macie małego brzdąca i zastanawiacie się nad wypróbowaniem w górach, czy to nosidełka, czy chusty, to śmiało piszcie do nich.

Justi Crafts – człowiek ma różne pasje. Niektórzy lubią gotować, inni szydełkować. Do tej drugiej grupy należy Justi. Jeśli marzy Ci się szalona i kolorowa czapka dziergana z sercem, piękny komin albo czaderska opaska, wykonane oczywiście z naturalnych włókien, to dobrze trafiłeś! Merynoski i alpaka to Justi drugie ja. Napisz do nas maila, bądź wiadomość prywatną na Instagramie.

Warto Inaczej – Ina, z wykształcenia nauczyciel waldorfski (co popchnęło do rodzicielstwa bliskości), z zamiłowania doradca noszenia ClauWi w chustach i nosidłach miękkich. Twórczyni marki “warto INAczej“ i mama szyjąca indywidualne projekty pieluszek wielorazowych. Mama nastolatki i 2,5 latki, szczęśliwa kobieta i zakochana w przyrodzie i górach instruktorka ZHP.

Outdorzy.pl – jeśli wędrujecie po górach i szukacie dobrego sprzętu turystycznego w przystępnych cenach, to zapraszamy właśnie tutaj. Co ciekawe, Outdorzy.pl to nie tylko sklep, ale również i blog, na którym gościnnie pojawiają się wpisy choćby Justyśki, czy innych górskich blogerów. Justi pisała już tam o ubraniach z merynosów, o kurtkach przeciwdeszczowych, liofilizowanym jedzeniu oraz o tym, co zabrać pod namiot.

Haft komputerowyniewielka firma prowadzona przez naszych przyjaciół z Hawiarskiej Koliby. Ręcznik do przedszkola, personalizowana koszulka, czy polar z logiem – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Korzystaliśmy i polecamy.

Javobike – sklep i serwis rowerowy w Jaworznie prowadzony przez naszego znajomego z Hawiarskiej Koliby, rowerowego pasjonata. Duży wybór rowerów, osprzętu i akcesoriów.