Góry Wałbrzyskie

Góry Wałbrzyskie – pasmo górskie w Sudetach Środkowych, nieopodal Wałbrzycha. Najwyższym szczytem Gór Wałbrzyskich jest Borowa (853 m n.p.m.), a nie Chełmiec, jak przez długi czas uważano i którego to odnajdziecie w Koronie Gór Polski. Sporą atrakcją jest też Trójgarb, na którym znajduje się ciekawa wieża widokowa. Szlaki w Górach Wałbrzyskich mogą być krótkie, jednak często są dość strome i męczące. Przebiegają na długości 35 km z północnego zachodu na południowy wschód, od doliny Bobru do doliny Bystrzycy. Jak łatwo odgadnąć, głównym miastem w okolicy jest Wałbrzych. Warto jednak również wspomnieć chociażby o miejscowości Boguszów-Gorce, Szczawno-Zdrój oraz Jedlina-Zdrój.


Chełmiec co prawda nie jest najwyższym szczytem Gór Wałbrzyskich, jednak to on przez niewielką pomyłkę znajduje się w Koronie Gór Polski. Na szczycie znajdziecie wieżę widokową. Polecamy najkrótszą trasę, prowadzącą z miejscowości Boguszów – Gorce.

Borowa to najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich, na którym króluje piękna wieża widokowa. Proponujemy Wam ciekawą i dość krótką wycieczkę, podczas której bonusowo będziecie mogli zobaczyć ruiny uroczego i niezwykle ciekawego Zamku Nowy Dwór.

Wieża widokowa na Trójgarbie to jedna z większych atrakcji Gór Wałbrzyskich. Na szczyt wiedzie przyjemny, leśny szlak. A wieża? Nowoczesna, bardzo przyjemna konstrukcja cieszy oko. Daje też możliwość oglądania pięknej panoramy na okolicę. Jako ciekawostkę, dodamy tylko, że mając szczęście, na szlaku możecie spotkać muflona.