Blog podróżniczy - piszemy o górach i turystyce

Góry Wałbrzyskie

Góry Wałbrzyskie – pasmo górskie w Sudetach Środkowych, nieopodal Wałbrzycha. Najwyższym szczytem Gór Wałbrzyskich jest Borowa (853 m n.p.m.), a nie Chełmiec, jak przez długi czas uważano i którego to odnajdziecie w Koronie Gór Polski. Sporą atrakcją jest też Trójgarb, na którym znajduje się ciekawa wieża widokowa. Szlaki w Górach Wałbrzyskich mogą być krótkie, jednak często są dość strome i męczące. Przebiegają na długości 35 km z północnego zachodu na południowy wschód, od doliny Bobru do doliny Bystrzycy. Jak łatwo odgadnąć, głównym miastem w okolicy jest Wałbrzych. Warto jednak również wspomnieć chociażby o miejscowości Boguszów-Gorce, Szczawno-Zdrój oraz Jedlina-Zdrój.


Chełmiec

Chełmiec co prawda nie jest najwyższym szczytem Gór Wałbrzyskich, jednak to on przez niewielką pomyłkę znajduje się w Koronie Gór Polski. Na szczycie znajdziecie wieżę widokową. Polecamy najkrótszą trasę, prowadzącą z miejscowości Boguszów – Gorce.

Borowa wieża

Borowa to najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich, na którym króluje piękna wieża widokowa. Proponujemy Wam ciekawą i dość krótką wycieczkę, podczas której bonusowo będziecie mogli zobaczyć ruiny uroczego i niezwykle ciekawego Zamku Nowy Dwór.

Trójgarb

Wieża widokowa na Trójgarbie to jedna z większych atrakcji Gór Wałbrzyskich. Na szczyt wiedzie przyjemny, leśny szlak. A wieża? Nowoczesna, bardzo przyjemna konstrukcja cieszy oko. Daje też możliwość oglądania pięknej panoramy na okolicę. Jako ciekawostkę, dodamy tylko, że mając szczęście, na szlaku możecie spotkać muflona.

Czy wpis był dla Ciebie pomocny?