Sudeckie Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie – to przepiękne pasmo górskie znajdziecie mniej więcej pomiędzy Jelenią Górą i Karpaczem. Położone jest we wschodniej części Sudetów Zachodnich, w wojewodowie dolnośląskim. Najwyższym szczytem w Rudawach Janowickich jest Skalnik (945 m n.p.m.). Znajdziecie tutaj zaskakująco piękne szlaki turystyczne. Warto wybrać się na spacer do uroczych Kolorowych Jeziorek. Szlaki zaprowadzą Was również do Skalnego Mostu, na Sokoliki oraz Starościńskie Skały. Polecamy również z całego serca schronisko Szwajcarka u podnóża Krzyżnej Góry, które znajduje się nieopodal wsi Trzcińsko. Pamiętajcie również o Zamku Bolczów. Z uwagi na sporą ilość granitowych skałek, Rudawy Janowickie są mekką wspinaczy. Ci najchętniej operują w okolicach Sokolików.


Rudawy Janowickie przepięknie przycupnęły nieopodal Jeleniej Góry, w cieniu Karkonoszy. Mimo, że niewielkie to czarują ogromem atrakcji i ciekawych szlaków. Zapraszamy na nasz przewodnik

Opis jednodniowego spaceru po Rudawach Janowickich, ze Szwajcarki do Janowic. Ciekawe 8 kilometrów. Będąc w tych górach, nie można się nudzić. Na szlaku czekają na nas Starościńskie Skały, żeliwny Lew, skała Piec i Skalny Most, a na deser najprawdziwszy zamek – Zamek Bloczów.

Leżące u stóp Karkonoszy, Rudawy Janowickie, to góry niewielkie i przepiękne. Zrobiliśmy wiele kilometrów po ich malowniczych zakamarkach, o każdej porze roku. Najpiękniejsze są chyba jesienią. Wytypowaliśmy cztery najpiękniejsze szlaki w tych górach. Zapraszamy!

Opis krótkiej, aczkolwiek pięknej wycieczki w rejon Gór Sokolich, będących częścią Rudaw Janowickich. Wycieczka wśród rewelacyjnych granitowych ostańców z punktami widokowymi na ich szczycie. Miejsce to jest też bardzo popularne wśród wspinaczy wielbiących granitową skałę. Zapraszamy do wędrówki.

Kolorowe jeziorka to jedna z największych atrakcji Rudaw Janowickich. Wydają się być cudem natury. Są piękne, ale z naturą mają niewiele wspólnego – są to jeziorka pokopalniane. Żółte, czerwone, niebieskie i zielone, barwę swą zawdzięczają minerałom, które tu niegdyś wydobywano.

Jak zdobyć Sklanik – najwyższy szczyt Rudaw Janowickich? Już pędzimy, aby odpowiedzieć na to pytanie. Odpowiedź jest ciężka, bo szlaków jest kilka. W naszej zimowej relacji przedstawiamy Wam pętlę wiodącą z Czarnkowa, który jest też najkrótszą opcją na zdobycie tej góry. A po drodze miniecie Konie Apokalipsy!