Góry Kaczawskie i Pogórze Kaczawskie

Góry Kaczawskie – jest to niewielkie pasmo górskie w Sudetach, położone na Dolnym Śląsku, nieopodal Jeleniej Góry. Powiada się, że jest to kraina wygasłych wulkanów. Średnia wysokość Gór Kaczawskich wynosi około 600 m n.p.m. Najwyższym szczytem jest Folwarczna o wysokości 722,91 m, jednak nie zaprowadzi Was na nią żaden szlak turystyczny.  W Koronie Gór Polski wskazany jest natomiast  Skopiec, na którego ekspresowa wycieczka trwa 20 minut. Od północy Góry Kaczawskie graniczą z Pogórzem Kaczawskim, a w stronę południową cudnie widać Rudawy Janowickie oraz grań Karkonoszy.


Wilcza Góra oraz znajdujący się w jej sercu Wilkołak są sporą atrakcją czarującej Krainy Wygasłych Wulkanów. Znajdują się nieopodal Złotoryi a we wpisie znajdziecie opis szlaku, parking oraz ciekawostki

Na Skopcu byliśmy kilka razy i nigdy nie obyło się bez przygód. Wycieczka na najwyższy wierzchołek Gór Kaczawskich nie jest ani trudna, ani długa. Przedstawiamy najkrótszą opcję zdobycia tego szczytu od strony Komarna. Nagrodą będą przepiękne widoki na Karkonosze i Rudawy Janowickie.