Tajemnicze Góry Sowie

Góry Sowie – to niewielkie pasmo górskie w Polsce, w Sudetach Środkowych, w województwie dolnośląskim. Znajduje się około 20 kilometrów na południowy wschód od Wałbrzycha. Najwyższym szczytem Gór Sowich jest Wielka Sowa o wysokości 1015 m n.p.m. Góry Sowie są pełne atrakcji i tajemniczych historii. Warto wspomnieć chociażby o zamku w Zagórzu Śląskim, Twierdzy Srebrnogórskiej oraz przywołać Sztolnie Walimskie, czyli słynny Kompleks RIESE „Rzeczka”. Na tutejszych szlakach znajdziecie schronienie w Schronisku Orzeł, Schronisku Sowa oraz w Schronisku Zygmuntówka. Noclegów w Górach Sowich najwygodniej szukać w okolicach Walimia. Będzie stąd blisko zarówno do atrakcji, na szlaki oraz do Wałbrzycha, gdzie możecie odwiedzić Zamek Książ. Przyroda jest tutaj chroniona w ramach Parku Krajobrazowego Gór Sowich.


Srebrna Góra to jedna z największych atrakcji Gór Sowich. Powstała tutaj największa twierdza górska w Europie. Czekaj na Was Fort Ostróg oraz Fort Donjon. Zarezerwujecie sobie pół dnia na zwiedzanie!

Góry Sowie kojarzą się każdemu z tajemniczym kompleksem Riese i to tu głównie dążą turyści. Chcemy przedstawić Wam ten region z nieco innej perspektywy, bo sztolnie to nie wszystko. Znajdziecie tu sieć szlaków turystycznych do przyjemnych górskich wędrówek, wieże widokowe, największą górską twierdzę w Europie i wiele innych.

Opis szybkiej wycieczki na Wielką Sowę – najwyższy szczyt Gór Sowich, z Przełęczy Sokolej. Prosta trasa, idealna na wycieczki z najmłodszymi. Na górze czeka sporo atrakcji, m. in. dwa schroniska, drewniane rzeźby, wieża widokowa, wiata z miejscem na ognisko i kiosk.