Góry Bystrzyckie

Góry Bystrzyckie – jest to graniczny masyw górski w Sudetach Środkowych, który znajdziecie w województwie dolnośląskim. Najwyższym szczytem Gór Bystrzyckich jest Sasanka (985 m n.p.m.) w masywie Jagodnej (977 m n.p.m.). Jednak częstokroć to właśnie Jagodna jest błędnie podawana za najwyższe wzniesienie. Zapewne dlatego, że to na nią prowadzi szlak oraz to tutaj znajduje się wieża widokowa. Gdy wspominamy o atrakcjach Gór Bystrzyckich, nie sposób napomknąć o szalenie pysznej kuchni w Schronisku Jagodna na Przełęczy Spalona. Strawa, którą tutaj goszczą strudzonych wędrowców oraz schroniskowy klimat sprawiają, że jest to jedno z najlepszych górskich schronisk jakie znamy. Warto również wybrać się na spacer po starym mieście w Bystrzycy Kłodzkiej. Będzie to z pewnością bardzo ciekawa wędrówka. Nazwa Gór Bystrzyckich pochodzi od nazwy rzeki oraz miasta – Bystrzyca.


Torfowisko pod Zieleńcem to niebanalna i wyjątkowa atrakcja Gór Bystrzyckim. Unikatowy rezerwat, który przeniesie Was do surowego świata tundry. Przechodzi przez niego zielony szlak turystyczny, są charakterystyczne kładki i wieża widokowa. Będąc w okolicy, nie można pominąć tego miejsca! We wpisie znajdziecie sporo praktycznych informacji o zwiedzaniu tego miejsca.

Jagodna to najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich. Niedawno doczekała się też wieży widokowej z prawdziwego zdarzenia. Widoki piękne. Będąc tam, nie można ominąć schroniska. W tajemnicy powiemy, że jedzenie – palce lizać! Propozycja przyjemnej i lekkiej wycieczki na Jagodną z Przełęczy Spalonej.