Blog podróżniczy - piszemy o górach i turystyce

Adrspach Magia Czeskiego Skalnego Miasta

– Adrspach Skalne Miasto jest otwarte przez cały rok
– Wejście oraz Parking jest płatny
– Warto połączyć zwiedzanie z Teplickimi Skałami

Adrspach to piękne Skalne Miasto, zbudowane z piaskowca, z monumentalnymi ścianami sięgającymi 100 metrów wysokości. Dopełnieniem całości jest szmaragdowe jezioro, wodospad i pejzaże zapierające dech w piersiach. Bez wątpienia warto tutaj przybyć! Adrspach, na nas zrobił największe wrażenie kolorową jesienią, choć trzeba przyznać, że Skalne Miasto zachwyca o każdej porze dnia i roku. Pamiętajcie jednak, że w sezonie panuje tutaj spory ruch, dlatego jeśli planujecie pospacerować pomiędzy skałami w samotności, to warto wybrać się na przechadzkę najlepiej w tygodniu, o poranku, tuż po otwarciu kas. W okresie polskich długich weekendów, Skalne Miasto przeżywa istne oblężenie, ale trudno temu się dziwić 🙂

Jak Dojechać do Skalnego Miasta Adrspach

Dojazd do Adrspachu samochodem nie powinien nastręczyć większych problemów. Śmiało, można wykorzystać do tego przejścia graniczne zlokalizowane za Mieroszowem. Jednak raczej odradzamy proponowaną przez google, najkrótszą drogę przez Zdoňov. Jest tu miejscami naprawdę dość wąsko, i może być problematycznie gdy nadjedzie drugie auto z naprzeciwka. Raczej skłanialibyśmy się do przejścia granicznego na DK35 (na wschód od Mieroszowa). Droga tędy będzie zdecydowanie wygodniejsza i raptem kwadrans dłuższa aniżeli wcześniejszy wariant. Dojazd z Wrocławia do Skalnego Miasta Adrspach przez Wałbrzych, nie powinien zająć Wam więcej niż dwie godziny. Co ciekawe, sugerowana droga z Krakowa biegnie najpierw do Wrocławia a później wspomnianym wariantem.

Adrspach Parking

Samochód, możecie pozostawić tuż przy kasie biletowej Adrspach, niecałe 300 metrów od wejścia do skał. Parking jest czynny cały rok od godziny 8 do 18. Uwaga – Parking kosztuje 100 Kc za pierwsze 4h, a później za każdą kolejną godzinę należy doliczyć 50 Kc. Opłatę można uiścić w automacie, płacąc albo koronami albo kartą zbliżeniową z limitem 500 Kc. Miejcie to na uwadze planując dłuższe wycieczki, bo wieczorem kantor jest już zamknięty.

Pociąg z Wrocławia do Adrspachu

Koleje Dolnośląskie uruchomiły weekendowe połączenie Wrocław Główny – Adrspach! Pociągi kursują w okresie od 30 kwietnia do 4 września w każdy weekend oraz w święta. Połączenia są o tyle wygodne, że wyjazd z Wrocławia odbywa się wcześnie rano o godzinie 5:57 a powrotny pociąg wyrusza w podróż o godzinie 18:50. Więc na miejscu macie cały dzień. Więcej informacji o stacjach pośrednich oraz godzinach dostępne jest na poniższej stronie. Pamiętajcie tylko aby przed wyjazdem zweryfikować godziny odjazdów na stronie PKP.

Pozostałym osobom niezmotoryzowanym najwygodniej będzie dojechać na miejsce z Kudowy Zdrój. Dojazd można podzielić na dwa etapy. Pierwszym z nich będzie dotarcie do miejscowości Nachod (autobus nr 158), a następnie koleją czeską pod same bramy Skalnego Miasta Adrspach. Z resztą sama podróż lokalnymi pociągami jest sporą frajdą. Do zaplanowania wycieczki możemy polecić uniwersalną czeską wyszukiwarkę połączeń, która obsługuje zarówno połączenia autobusowe jak i kolejowe. Z polskich miast, są organizowane wycieczki autokarowe bezpośrednio do Adrspachu. Widzieliśmy takie ogłoszenia i w Kudowie Zdroju i w Karpaczu. Koszt około 30 zł + bilety wstępu.

adrspach pociag

Adrspach Cennik Biletów 2021

Wejście na teren Skalnego Miasta jest płatne, a cena uzależniona od sezonu. Okres letni zaczyna się już pierwszego kwietnia i zamyka się ostatnim dniem października. W kasach można płacić kartą lub gotówką. Istnieje możliwość uiszczenia opłaty również w złotówkach, ale kursy nie zachęcają. Pamiętajcie, że bramy Skalnego Miasta otwierają się o 8 rano. Toalety odnajdziecie w nowym Centrum, w godzinach jego funkcjonowania (czynne cały tydzień od godz. 8:00 do godz. 18:00). Obecnie można zakupić bilety online, które są znacząco tańsze od tych w kasie.

Sezon Letni 01.04 – 31.10.2021 / Sezon Zimowy

– Dorośli: 180 Kc / od 130 Kc
– Dzieci od lat 6, młodzież oraz inwalidzi: 110 Kc / 90 Kc
– Bilet rodzinny – 2 dorosłych + 2 dzieci: 490 Kc / 370 Kc
– Rejs po skalnym jeziorze: 50 Kc
– Zwierzaki (psy): 50 Kc
– Parking (czynny w godzinach 7-21): 200 Kc / 50 Kc
– Toalety: 5 Kc

Rejs po skalnym jeziorze jest możliwy od mniej więcej połowy kwietnia aż do końca października, pomiędzy 9tą a 17stą. Cena 50 Kc, dzieci do lat 6 bezpłatnie. Na okres zimowy jeziorko jest osuszane. Bilety można zakupić w kasie ulokowanej na żółtym szlaku, już wewnątrz Miasta (tuż przy łódkach). Wszystkie ceny możecie sprawdzić na poniższej stronie.

Zwiedzanie z Psem? a jak z Wózkiem?

Istnieje możliwość zwiedzania Skalnego Miasta Adrspach z psem. Jest to spory ukłon dla właścicieli czworonogów, a jedynymi warunkami, które trzeba spełnić to wykupienie dodatkowego biletu dla psa oraz prowadzenie go na smyczy. Natomiast rodzicie z wózkami, mogą śmiało wybrać się na spacer aż do wodospadu i z powrotem (zielony szlak). Na tym odcinku podąża się szeroką, wygodną ścieżką, jednak później pojawiają się schody oraz strome podejścia.  

adrspach
adrspach
adrspach

Adrspach – Odrobina Historii

Czyli prosto o tym jak powstało Skalne Miasto. Skały, które składały się z fragmentów o różnej odporności na czynniki erozyjne, były przez wieki wystawione na działania wody, wiatru, mrozu i właśnie dzięki temu przybrały fantazyjne kształty. Przez bardzo długi czas wiedza o Skalnym Mieście była bardzo ograniczona. Dopiero w roku 1824 wielki pożar, trwający kilka tygodni odsłonił skały i sprawił że dostęp do nich stał się łatwiejszy. Bardzo szybko powstały pierwsze trasy turystyczne, a turyści zaczęli licznie odwiedzać Adrspach.

skalne miasto adrspach

Aby upamiętnić swoją obecność, wielu z nich decydowało się na naniesienie skalnego napisu. Inskrypcji tych dokonywał za niewielką opłatą ubogi student, a wiele z nich przetrwało do dnia dzisiejszego. Widoki tutaj są nieziemskie, wiec nie było dla nas zaskoczeniem, że kręcono tutaj m. in. „Opowieści z Narnii”. Część nazw skał ma swoje korzenie w pierwszych wyprawach w te rejony, a część została nadana współcześnie i przeważnie nawiązuje do ich kształtu. Przy większości formacji znajdziemy tabliczki z nazwami.

skalne miasto adrspach

Zwiedzanie Skalnego Miasta Adrspach

Czas: 3h, Dystans: 4,3 km, Przewyższenie: 290 m

Razem z biletem dostaniecie mapę z dokładnie naniesionymi szlakami. Natomiast jeszcze w domu możecie zaplanować swój spacer korzystając z poniższej mapy online. Po Skalnym Mieście biegną dwie trasy. Pierwsza, krótsza, prowadzi wzdłuż brzegu turkusowego jeziorka. Jest oznaczona kolorem niebieskim ma 1,5 km długości, a jej przejście zajmuje ok. 40 min. Jezioro powstało po starej piaskowni. Panuje tu sielska atmosfera, jest sporo ławeczek i możemy dokarmiać kaczki. Natomiast druga trasa, to 3,5 km pętla oznaczona kolorem zielonym. Biegnie wśród najpiękniejszych i najbardziej znanych formacji skalnych. Przejście jej zajmuje średnio około 3 godzin. Wiele zależy od tego, ile zrobimy zdjęć i od ilości zwiedzających. A tych może być sporo, dlatego warto pojawić się tutaj wczesnym rankiem, albo późnym popołudniem. 

Nawet latem warto spakować do plecaka ciepłe ubrania, ponieważ często trasa wiedzie cieniem, pomiędzy skałami, gdzie bywa zdecydowanie chłodniej. Pierwsza część szlaku zielonego, do wodospadu (około 1,5 h), poprowadzona jest szeroką alejką, po której śmiało mogą poruszać się rodzice z dziecięcymi wózkami. W pierwszej kolejności miniecie Dzban, Głowę Cukru  i przejdziecie przez charakterystyczną gotycką bramę zbudowaną w 1839 roku. Tutaj znajdowało się pierwsze wejście w skały, dlatego część trasy do Bramy nazywana jest  “Skalnym przedmieściem”.

Jezioro w Skalnym Miescie
Adrspach

Następnie przejdziecie obok Zębu Karkonosza (na którego wysokiej, smukłej baszcie wykuto napis w języku niemieckim i umieszczono tablicę z zaznaczonym poziomem wody z powodzi roku 1844). Jeszcze przed wodospadem miniecie Wieżę Elżbiety. Natomiast żeby zobaczyć 16 metrowy wodospad, należy przejść kilka metrów wykutym tunelem. 

Adrspach
Adrspach
Adrspach
adrspach skalne miasto szlak
adrspach

A Może Rejs Łódką?

Przy wodospadzie, zielony szlak zawraca, a przed Wami pojawia się możliwość kontynuacji spaceru żółtym szlakiem.  Szlak początkowo mocno wspina się i po 10 minutach dociera do kolejnej atrakcji – do sztucznego jeziorka. Odbywają się po nim krótkie rejsy. Atrakcja jest osobno płatna, a kasy znajdują się tuż przy łódkach. Rejs odbywa się czymś na kształt tratwy flisackiej, jezioro ma około 300 metrów długości a flisak zabawia turystów opowiastkami, w czeskiej wersji językowej.

Nawet nie znając czeskiego zrozumiecie większość anegdotek. Atrakcja nie zrobiła na nas większego wrażenia, jednak dla dzieci powinna być sporą frajdą. Pierwotnie jeziorko służyło do spławiania drewna, jednak gdy w 1857 roku rozpoczęto pierwsze rejsy z turystami, jego wykorzystanie diametralnie się zmieniło.

adrspach skalne miasto szlak

Dalsza trasa wiedzie żółtym szlakiem przez Wilczy Wąwóz (Vlći rokle), do sąsiednich Teplickich Skał. Bilet wstępu zakupiony w Adrspachu zachowuje ważność również w Teplickich Skałach, ale tylko pod warunkiem, gdy trasę przemierzymy przez Wilczy Wąwóz.

adrspach

Najpiękniejszy Fragment Skalnego Miasta Adrpsach

Chcąc zwiedzić całość Adrspachu, należy spod jeziorka wrócić pod wodospad i kontynuować dalszą wędrówkę zielonym szlakiem przez tak zwane “Nowe Partie”, które udostępniono turystom w roku 1890. Bardzo szybko zaczynają się pierwsze podejścia, które wyprowadzą Was na galeryjkę, tak zwaną Wielką Panoramę, skąd widok zapiera dech w piersiach(!).

To tutaj ujrzycie sławnych Kochanków, a idąc dalej Starościnę i Starostę. Formacje skalne mają tutaj ponad 100 metrów wysokości. Później musicie jeszcze przemknąć przez tak zwaną „mysią dziurkę”, czyli wąskie schody poprowadzone pomiędzy skałami. Wydaje nam się ze szerokość przejścia to ok. 50 cm. Dość ciasno, szczególnie gdy idzie się z dużym plecakiem.

adrspach skalne miasto szlak
Adrspach - Skalne Miasto w Czechach

A Może Powrót przez Teplickie Skały?

Po opuszczeniu schodów, dotrzecie do ścieżki, którą wcześniej podążaliście w stronę wodospadu. To tutaj większość turystów domyka pętle i podążą już w kierunku parkingu. My jednak, chcielibyśmy namówić Was, do powrotu w stronę Wilczego Wąwozu i dalej już żółtym szlakiem, na spacer przez baśniowe Teplickie Skały, w stronę miejscowości Teplice nad Metuji. Nawet jeśli samochód zostawaliście na parkingu przy kasach Adrspachu, to łatwo można później wrócić do niego czeską koleją.

Proszę tylko pamiętać, żeby wcześniej sprawdzić rozkład jazdy. Jeśli w pierwszej części wycieczki było tłoczno, to tutaj powinno być spokojniej. Szlak wiedzie z początku drewnianym podestem przez torfowe łąki. Później przechodzi w wyraźną leśną ścieżkę. A to dopiero początek! Teplickie Skały potrafią równie skutecznie porwać w swoje tajemne zakamarki. Pętla przez drugie Skalne Miasto zajmuje około 3h. Całośc to całodniowa eskapada. Dla zachęty ostatnie zdjęcia wpisu pochodzą z drugiego czeskiego Skalnego Miasta. Jeśli spędzacie urlop w Kotlinie Kłodzkiej lub okolicach,  sprawdźcie polskie  trasy w Górach Stołowych oraz te po czeskiej stronie.

Teplickie Skały
Teplickie Skały
Teplickie Skały trasa
Teplickie Skały szlak
Teplickie Skały

Drogi Czytelniku, jeśli nasz artykuł pomógł Ci znaleźć niezbędne informacje i teraz już bez problemu zaplanujesz górską wycieczkę, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki. Dziękujemy pięknie! 🙂


52 komentarze

 1. Właśnie się wybieramy (z 3 latkiem i z drugim w wózku, więc tylko szlak zielony) i już nie możemy się doczekać 😀
  btw – ceny uległy zmianie 🙂 Proponuję aktualizację 🙂

  • z małym poślizgiem, ale właśnie poprawiliśmy cennik:) mamy nadzieję, że wyjazd się udał:)

  • Cześć.Super za to co robicie pozdrawiam z Gniezna.mam tylko jedno pytanie piszesz o dwóch trasach a spotkalem się z opisami że śa jeszcze dwie dłuższe 16km i 45km.Czy ktoś kto to pisal miał na myśli polaczenie tras z Teplickimi skałami czy to jakiś błąd.Z góry dziękuje

   • 45 km? oj nie mamy pojęcia jak ktoś wyliczył tak długi szlak. Albo skąd 😉 Natomiast Adrspach w połączeniu z Teplickimi daje realne 16 km szlaku

 2. Ewelina Łyczkowska Reply

  Witam,

  Wybieram się tam w najbliższym tygodniu i już nie mogę się doczekać widoków. Z racji że skalne miasto to nie jedyne miasto które mam zamiar odwiedzić (w planach jeszcze Brno i Ostrawa), mam istotne pytanie – na na dworcu kolejowym albo przy samym skalnym mieście jest przechowywalnia bagaży? Będę wdzięczna za wskazówki.

  • Cześć Ewelina! niestety nie wiemy nic na temat przechowalni na miejscu 🙁 ale jeżeli uda Ci się uzyskać informacje i ją nam prześlesz to chętnie ją dodamy do wpisu 🙂

 3. MONIKA Sameć Reply

  Witam czy można odwiedzić to miejsce w święta wielkanocne czy jest zamknięte

 4. Witam. Wybieramy się tam z dwiema córkami 6lat i 3latka . Czy potrzebujemy dokumenty dla dzieci?

  • Podróżując do krajów Unii Europejskiej i Strefy Schengen powinniśmy mieć przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty

 5. Czy za bilety wstępu można płacić kartą czy trzeba mieć przy sobie korony?

 6. Czy wózkiem da się dojechać do jeziorka aby popłynąć lodka? Z opisu wynika , że wchodzi się już na zolty szlak. 🙂

  • Tak, jeziorko jest zlokalizowane około 140 metrów od miejsca w którym zaczynają się pierwsze schody na żółtym szlaku. Nie jest to bardzo daleko, a schodów nie jest tak dużo 🙂

 7. Świetny opis 👍🏻 wybieramy się w najbliższy weekend i kilka kwestii było niejasnych, dzięki Waszej relacji już wiem na co się przygotować 😊

  • bardzo nam miło, że udało się pomóc 🙂 gdyby okazało się że jakieś informacje są nieaktualne, dajcie znać, a skorygujemy wpis 🙂 miłego zwiedzania!

 8. Witam, czy za parking trzeba placic koronami czy mkzna zlotowkami, ewentualnie karta? Podobna sprawa np. z obiadem na terenie skalnego miasta.

  • Dzień dobry, z pewnością za wstęp do skał można zapłacić kartą, euro lub złotówkami. Ale nie jesteśmy pewni czy ta sama polityka dotyczy parkingu. Najbezpieczniej będzie jeśli Państwo wyślą zapytanie na adres: info@skalyadrspach.cz 🙂

 9. Dzień dobry. A jak wygląda kwestia języka? Czy jest możliwość porozumienia się w języku polskim?

  • nie mieliśmy żadnego problemu 🙂 ale tez nie pytaliśmy o nic skomplikowanego, głównie był to zakup biletów, parking i próba znalezienia noclegu po 22 🙂

  • Tutaj niestety nie potrafimy pomóc, ponieważ do Adrspachu trafialiśmy przeważnie z Kudowy-Zdrój i tam się stołowaliśmy 🙂 ale mamy nadzieję, że uda się coś smacznego znaleźć 🙂

 10. Niedawno zmieniono cennik parkingu i nie dajemy pani przy budce kasy tylko drukujemy bilecik przy szlabanie. 100KC za pierwsze 4h za kolejną godzinę 50KC. Warto zaktualizować te 70KC. Jeżeli ktoś planuje dłuższe wędrówki to może być nieźle zaskoczony końcową kwotą 🙂 Zaznaczę jeszcze, że jeżeli ktoś nie ma koron i chciałby kartą zapłacić… 🙂 parkomaty są tylko na karty zbliżeniowe z limitem 500KC, więc wieczorem nie wyjedzie nikt i czeka na kolejny dzień aż kantor będzie otwarty. A co za tym idzie… kaska leci i leci 🙂

  • Dzięki Kuba za mega ważne info! dorzuciliśmy odpowiedni akapit do wpisu, faktycznie warto mieć z tyłu głowy, że można utknąć tutaj na dłużej 🙂

  • Cześć, pytanie bo nie zrozumiałem do końca: czy po 18 można wyjechać z parkingu czy też nie?

 11. Świetny wpis!
  Czy trzeba mieć dowody osobiste dla dzieci?
  Pozdrawiamy!

  • Hej Aga, ogólnie podróżując do krajów UE lepiej mieć przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty dziecka. W razie „w” zawsze się wtedy uniknie kłopotów

 12. Wyglada że jest nowy cennik

  summer / winter
  Adults 70,- Kč / 40,- Kč
  Children older than 6 35,- Kč / 20,- Kč
  Students, disabled persons 35,- Kč / 20,- Kč
  Dogs 10,- Kč / 10,- Kč
  Family (2 adults + 2 children) 170,- Kč / 100,- Kč

  Parking 8-18
  Bicycle 10,- Kč
  Motorcycle 40,- Kč
  Car 70,- Kč
  Bus 200,- Kč
  Caravan 100,- Kč
  Minibus 200,- Kč

  Toalety płatne 5,- Kč

 13. Chcemy wybrać się na wycieczkę z rodzicami nie jakoś wybitnie kondycyjnymi, czy trasa nie jest trudna?

  • Hej, hej Natalia 🙂 śmiało zabierzcie rodziców! trasa do wodospadu wiedzie praktycznie po płaskim. Na tym odcinku już sporo zobaczycie. Jeżeli Rodzice uznają, że nie chcą wspinać się na punkty widokowe, mogą wrócić tą samą drogą. Ale prawdę powiedziawszy wspinaczka nie jest bardzo uciążliwa – w sumie ok 160 m przewyższenia 🙂

 14. Hej do jakiej miejscowość udać się dokładnie samochodem od strony Wrocławia

  • Hej, najwygodniej będzie dojechać do samej mieściny Adrspach. Przy kasach jest parking 😉

 15. Hej, te trzy godziny to jakis szybki marsz czy raczej spacer ?

 16. sprawdzam rozkład jazy PKP i nie widzę tam bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Adrspach 🙁

 17. Witam Cie my w sobote bylismy pociagiem, podaj maila to podrzuce Tobie aktualny rozklad jezdza tylko w weekendy. Co do obiadu polecam knajpke tuz przy wyjsciu z parku. Trudno jej nie zauwazyc bo jest jedna po tej stronie. Reszta wzdluz glownej drogi tam tez dojadali (ale tu jedynie serwuja fast food – chociaz dobry)

 18. Czy ktoś z was kupował bilety do skalnego miasta on line? Widziałam, że jest taka możlowość i zastanawiam się jak to działa?

 19. Dzięki za bardzo zachęcające relacje z wędrówek!? Super się czyta!
  Dwa uzupełnienia po pobycie w Górach Stołowych, również w tych po czeskiej stronie, podczas długiego sierpniowego weekendu.
  Parkingi, zarówno ten przy wejściu do Teplickich Skał, jak i w Adrspach, mają ograniczoną pojemność. W czasie letnich weekendów, a szczególnie podczas polskich „długich” ich wersji, dosyć wcześnie się zapełniają i nie ma możliwości parkowania. Wtedy strażacy zamykają wjazd w okolice parkingów i trzeba parkować wcześniej. Jechaliśmy od strony Teplic nad Metują i tam też zostaliśmy zatrzymani, i skierowani na dodatkowy parking (ok. 800 m od wejścia od Teplickich Skał, ok. 700 m od stacji kolejowej Teplice nad Metują Miasto). Ogólnie polecałbym następujące rozwiązanie w takich okolicznościach: zaparkować od razu przy stacji kolejowej Teplice nad Metują Miasto, wsiąść do pociągu i dojechać nim prawie pod bramę wejściową w Adrspach (czy na wcześniejszy przystanek Teplice nad Metują skały jak kto chce do Teplickich Skał). Ważne – sprawdzić sobie połączenia kolejowe na podanej wyszukiwarce, bo w ciągu dnia jest ponad 1,5 h przerwa w ruchu. Jeśli ktoś miałby możliwość pojechania pociągiem z Wałbrzycha w wakacyjne weekendy to oprócz tego porannego ma jeszcze do wyboru dwa połączenia – o 11.00 i 16.36 (mniej więcej godzina i na miejscu w Adrspach). Szczególnie ten z 11.00 jest idealny, biorąc pod uwagę powrót.
  I jeszcze dodatek co do flisaków – przewodników na łódce. Na pewno podczas długich weekendów panowie używają dwóch języków – czeskiego i polskiego. Wpierw robią rozeznanie co do języków ojczystych, a potem (w naszym przypadku jęz. polski był językiem ojczystym ok. 90 % pasażerów) płyną i mówią równolegle po czesku i po polsku. Polecam, dobry humor czeski gwarantowany. W ogóle to humor wszystkim tam dopisuje. Przy Wielkim Wodospadzie wisiała zafoliowana kartka A4 z „oficjalną” informacją: „Z przyczyn technicznych Wielki Wodospad dziś nieczynny”. Wodospad oczywiście „działał” 😉
  Dodam jeszcze – w kasie do rejsu z łódkami można płacić tylko gotówką (ale też w złotówkach).

  • Z tymi tłumami jest ciężko, dlatego nie radzę wybierać się tam w wakacje – słyszałam, że w najgorszym momencie zamknęli przejście graniczne. My byliśmy tydzień temu i było znośnie. Nocowaliśmy w hotelu tuż przed wejściem – fajny last się trafił na booking.com

 20. Danuta Witkowska Reply

  Dear Sirs,
  Will you have open in May this year?
  I am asking because of COVID situation…
  Best regards,
  Dana Witkowska

 21. Mam nadzieję, ze w tym roku uda mi się wreszcie odwiedzić to miasto, chociaż ze względu na COVID może być różnie…

 22. Czy na koncu zielonego szlaku, jest opcja porzucic na jakis czas wozek, zeby isc dalej zoltym, a potem zgarnac go wracajac? czy jest tam bardzo malo miejsca i moglby on komus przeszkadzac?

 23. Ja właśnie próbuję się dostać do Adrspach i okazuje się, że pociąg zajeżdża tylko do Teplic. Orientujecie się czy stamtąd kursują busy do Adrspach? Też dojeżdżam z Kudowy na własną rękę, jednak jest to bardziej skomplikowane niż wywnioskowałam z Waszego artykułu, ale mam nadzieję, że się uda.

 24. W końcu udało się tu dotrzeć, ładnie ale cieszę, że naszą wędrówkę po Górach Stołowych rozpoczęliśmy od Adrspach. Z każdym kolejnym zakątkiem było ciekawiej. Do „zaliczenia” jak Pałac Kultury w Warszawie i dalej w drogę

 25. Do Monika – będę w Kudowie od 26.09.20. Do Adrspach chcę pojechać w poniedziałek 28.09.20. Zastanawiam się czy pojechać własnym autem czy może pociągiem albo busem. Nie chcę z biurem podróży, chcę na własną rękę. Będę podróżowała sama. Podpowiedz mi czy wg Ciebie o tej porze roku i w poniedziałek nie będzie problemu z parkingiem (gdybym pojechała własnym autem). Czy trzeba zrobić na granicy jakieś opłaty? Czy wystarczy wsiąść w auto w Kudowie i wysiąść na parkingu w Adrspach? Nie wiem, nie podróżowałam do Czech. Pozdrawiam 🙂

 26. Aktualne ceny 30/06/2021
  Dorośli 180 koron
  Dzieci 110 koron

  • niestety, zasady przekraczania granicy są ostatnimi czasy dość płynne, dlatego najlepiej szukać takie informacje na bieżąco na stronie polskiego MSZ.

Write A Comment