Blog podróżniczy - piszemy o górach i turystyce

Wiza do Kazachstanu

UWAGA

Wiza do Kazachstanu została zniesiona. Obecnie artykuł pełni jedynie funkcje ciekawostki jak niegdyś cały proces wyglądał.

 

Ambasada Kazachstanu znajduje się w Warszawie, przy ulicy Królowej Marysieńki 14. Wiza turystyczna może być jednokrotna na okres do 30 dni lub dwukrotna na okres do 60 dni. Dokumenty, które będziemy potrzebowali do wyrobienia wizty to:

  • paszport ważny 180 dni od daty planowanego wjazdu do Kazachstanu, z minimum jedną wolną stroną
  • wniosek wizowy, do pobrania tutaj
  • jedno zdjęcie
  • rezerwacja noclegu (miejsce czasowego pobytu)

Nie organizowaliśmy żadnego zaproszenia, ani poparcia wizowego. Koszt wizy turystycznej do 30 dni to 35 euro. Miejsce czasowego pobytu: wskazaliśmy pierwszą i jedyną rezerwację noclegu, jaką mieliśmy przed wyjazdem (1 noc), dokonaną przez booking.com (tak poradziła nam Pani z ambasady).

Wiza do Kazachstanu – Wizyta w Ambasadzie

Wnioski wizowe musimy złożyć OSOBIŚCIE w ambasadzie. Procedura przyznawania wizy trwa 5 dni roboczych, po czym paszport odbieramy również osobiście lub korzystamy z opcji upoważnienia notarianego. Cena takiego upoważnienia zależy od ilości osób na nim wpisanych. Dla naszej szóstki było to 120 zł a pobyt u notariusza trwał 15 minut. Niestety nie było możliwości aby ambasada odesłania dokumenty kurierem.

Przed ambasadą byliśmy wcześnie rano, koło 7. Kolejki tego dnia nie było, jedynie 2 osoby przed nami i kilka za nami. Przy wejściu do ambasady należy zdeponować dowód osobisty oraz telefon. Po złożeniu dokumentów należy następnie wnieść opłatę wizową w Banku Millenium. Najbliższy oddział znajduje się na ulicy Przyczółkowej 400, 5 min drogi od ambasady. Opłata za dokonanie wpłaty wynosi 5 zł. Po wizycie w Banku musimy jeszcze wrócić do ambasady, aby wrzucić potwierdzenie do „skrzynki listowej” wiszącej na bramie ambasady.

godziny składania dokumentów: pn, wt, czw, pt w godzinach: 10:00 – 12:00
godziny odbierania dokumentów: pn, wt, czw, pt w godzinach: 16:00 – 17:00
telefon do ambasady: 22 642 37 65

Ponadto polecamy serię wpisów o Kazachstanie (Trekking w górach, atrakcje oraz informacje praktyczne)

Czy wpis był dla Ciebie pomocny?
[Głosów: 0   Average: 0/5]

Write A Comment